Atac „made în România” pentru Bologna! Italienii nu au renunțat la Gicu Grozav. Ce ofertă au pregătit

Il Corriere di Bologna anunță că echipa din Serie A nu a renunțat la achiziționarea lui Gicu Grozav. Chiar dacă l-au adus pe Denis Alibec, împrumutat de la Inter Milano, echipa care a terminat pe locul 13 în sezonul 2012-2013 în Serie A, mai dorește un atacant.
Atac "made în România" pentru Bologna! Italienii nu au renunțat la Gicu Grozav. Ce ofertă au pregătit

Il Corriere di Bologna anunță că echipa din Serie A nu a renunțat la achiziționarea lui Gicu Grozav. Chiar dacă l-au adus pe Denis Alibec, împrumutat de la Inter Milano, echipa care a terminat pe locul 13 în sezonul 2012-2013 în Serie A, mai dorește un atacant.

Despre interesul Bolognei pentru Grozav s-a mai scris și se părea că tratativele au intrat în impas. La Supercupa cu Steaua atacantul ploieștean a fost urmărit din tribune de italieni.

Ultima ofertă a Bolognei este de 500.000 de euro pentru un împrumut și alte 2,5 milioane dacă jucătorul dă randament și demonstrează că merită un transfer definitiv. Italienii vor veni în România săptămâna viitoare.

Plecarea lui Grozav ar lăsa însă un gol imens în atacul Petrolului, mai ales că echipa a rămas și fătă Bokila.

Bologna este interesată și de transferul lui Dean Beța, fundașul dreapta rămas liber de contract după ruperea înțelegerii cu Sportul Studențesc.

12 selecții și trei goluri a reușit Grozav în tricoul echipei naționale

9 goluri a marcat Grozav pentru Petrolul Ploiești în ultimul sezon al Ligii I
 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]