VIDEO – Tamaș s-a făcut de râs: a spart ușa unui bloc și s-a culcat pe scara imobilului

După aproximativ 10 ore, Tamaș a părăsit Secția de Poliție. Fundașul român a refuzat să ofere declarații. Conform unor surse din cadrul Poliției, Tamaș are interdicția de a părăsi țara timp de 28 de zile.
VIDEO - Tamaș s-a făcut de râs: a spart ușa unui bloc și s-a culcat pe scara imobilului

UPDATE 19:15 După aproximativ 10 ore, Tamaș a părăsit Secția de Poliție. Fundașul român a refuzat să ofere declarații. Conform unor surse din cadrul Poliției, Tamaș are interdicția de a părăsi țara timp de 28 de zile.

UPDATE 16:10 Gabi Tamaș este audiat în aceste momente de reprezentanții Poliției. La secție a ajuns între timp și un alt trimis al Federației, iar în acest moment acesta discută cu avocatul care îl va reprezenta pe jucător în relația cu autoritățile. Din primele estimări, fundașul de 29 de ani va mai rămâne la Secția 1 cel puțin trei ore.

Rămâi pe www.prosport.ro pentru detalii.

15:30 La Secția 1 de Poliție a ajuns în urmă cu puțin timp și oficialul FRF Sorin Cojocaru.

UPDATE 13:30 VIDEO EXCLUSIV Vă prezentăm imagini surpinse de camerele de supraveghere de la locația de unde a fost ridicat Gabi Tamaș în această dimineață. Din filmări reiese că jucătorul a ajuns la locație în jurul orei 7:30 și, după ce locatarii și femeia de serviciu au refuzat să-i deschidă ușa, fundașul naționalei s-a decis să forțeze intrarea în scară. S-a „luptat” cu ușa minute bune, după care a urcat la etajul 1 și s-a culcat în fața unui apartament. Vezi imaginile în playerul video.

Tamaș este un jucător care răspunde pentru ceea ce face. Este un act personal, nu suntem noi răspunzători pentru ieșirile unui coleg. El trebuie să își asume faptele și să râspundă pentru ele. Ce pot eu să spun e că Gabi a venit cu sufletul la națională și a „pus osul”.„, a decalarat Ciprian Marica în momentul în care a văzut înregistrarea cu colegul său.


UPDATE 11:45 Surse din Poliție susțin că lui Tamaș i se va întocmi dosar pentru ultraj contra bunelor moravuri. Fotbalistul naționalei e încă la secție și refuză să dea vreo declarație.


Gabi Tamaș a fost dus în cătușe la secția de Poliție.

Internaționalul român Gabi Tamaș a fost reținut de Poliție în această dimineață, după ce a provocat un scandal în zona bulevardului Iancu de Hunedoara.

Fotbalistul lui WBA a spart geamul unei scări de bloc, iar echipajele de poliție au ajuns la locație în urma apelului făcut de un locatar la 112.  Martorii la eveniment susțin că Tamaș a agresat și femeia de serviciu a imobilului, iar la sosirea oamenilor legii, acesta a susținut că nu știe cum a ajuns în acea zonă.

A urcat până la etajul 1 și s-a culcat pe jos

Locatarii blocului au povestit că jucătorul naționalei a reușit în cele din urmă să intre în scară, după ce a spart geamurile ușii de la intrare, a urcat până la etajul 1 și s-a culcat pe jos, pe burtă, „ca o broască”.

Aflat într-o stare avansată de ebrietate, fundașul a fost dus la o secție de Poliție pentru a da declarații. Nu s-a liniștit însă nici aici, iar polițiștii au fost nevoiți să-l încătușeze din nou, după ce a lovit mobilierul din camera în care a fost dus.

Surse din cadrul Poliției susțin că lui Tamaș i se va întocmi dosar penal pentru distrugere.

 „Fotbalistul Gabriel Tamaș era într-o stare avansată de ebrietate și cred că și drogat. A spart ușa blocului al cărui administator sunt și a agresat femeia de serviciu.  Reprezentanți de la Circa 1 de Poliție se află acum la locul faptei, unde atât eu, cât și femeia de serviciu și alți locatari dăm declarații„, a spus administratorul blocului pentru ProSport.

Gabi Tamaș se numără printre jucătorii convocați de Victor Pițurcă pentru amicalul naționalei cu Trinidad & Tobago.

Pagubele făcute de jucătorul lui WBA sunt estimate la 3.000 de lei.

„Așa e Tamaș… Când bea un șpriț, se schimbă”, Florin Manea, impresarul jucătorului.

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]
Parteneri
Viața într-un oraș de 15 minute: Aplicația MyCosmopolis și stilul de viață premium
Mediafax
Părinții Victoriei, îngenuncheați de durere lângă sicriu. Mihaela și Cazimir Ionescu, devastați după pierderea fiicei lor
Cancan.ro
„Atentat la sănătatea publică!” Imagini cu mizeria din spațiile unde sunt gătite alimentele vândute pe plajă
Adevarul.ro
Marius Măldărăşanu a susţinut că Andrei Nicolescu a încercat să-l păcălească, iar preşedintele lui Dinamo i-a dat replica: ”Asta a fost istoria”
Orangesport
Cum arată Elena Udrea la 52 de ani, în costum de baie. Și-a făcut o fotografie care i-a lăsat mască pe fanii săi! Arată impecabil
Ce se întâmplă, doctore?
ANALIZĂ. România are benzină şi motorină mai scumpe decât în toate ţările vecine, deşi dispune de resurse proprii importante de petrol
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă: – Am o boală care mă împiedică să țin dietă!
Râzi cu lacrimi
O descoperire schimbă toate planurile pentru viitoarele misiuni pe Lună
Descopera.ro
Ce au pus părinții Victoriei Ionescu pe sicriul cu trupul neînsuflețit al fiicei lor. Ți se rupe sufletul! 🥲
Cancan.ro
Amante celebre din showbiz-ul românesc! Unele au ajuns în faţa altarului, altele au rămas doar cu amintirea
Ciao.ro
Xbox va permite transformarea jocurilor pe disc în licențe digitale
Go4Games
Anunțul pe care îl aștepta toată lumea despre A7. Cristian Pistol anunță data și ora deschiderii celor 47,10 km noi
Promotor.ro