Acasa » Fotbal Extern » Stranieri » Reacția fanilor lui Dinamo după escapada lui Tamaș!

Reacția fanilor lui Dinamo după escapada lui Tamaș!

Gabriel Tamaș a venit în România pentru a onora convocarea la națională, însă a sfârșit la Secția de poliție, după ce s-a comportat fără discernământ pe fondul consumului excesiv de alcool (VIDEO AICI).
Catalin Muresanu
Reacția fanilor lui Dinamo după escapada lui Tamaș!

Gabriel Tamaș a venit în România pentru a onora convocarea la națională, însă a sfârșit la Secția de poliție, după ce s-a comportat fără discernământ pe fondul consumului excesiv de alcool (VIDEO AICI).

Imaginile cu fundașul lui WBA forțând intrarea într-un bloc de pe bulevardul Iancu de Hunedoara au ținut capul de afiș al presei de astăzi, iar mulți s-au grăbit să îl critice, considerând că astfel de manifestări afectează imaginea primei reprezentative.

Suporterii lui Dinamo, clubul de suflet al lui Tamaș, se situează pe o altă poziție, prin vocea unuia din lideri – Mihnea Ionescu -, aceștia exprimându-și susținerea față de jucător. Fanii consideră că fotbalistul are circumstanțe atenuante, aflându-se în timpul liber, explicând totodată că Tamaș nu trebuie aspru judecat în măsura în care a făcut multe sacrificii pentru națională.

Liderul PCH a profitat de ocazie și pentru a trimite o ironie spre Adrian Mutu, care a avut parte de susținere totală din partea fanilor din Ștefan cel Mare în „scandalul cocaina”, dar care în urmă cu aproximativ o lună lua în calcul varianta Steaua, explicând că nu este un „mare dinamovist”.

Suporterii dinamoviști sunt alături de Gabi Tamaș în aceste momente, așa cum am fost și alături de Mutu atunci când a sărit calul, pe vremea când juca la Chelsea.

Deosebirea e că Tamaș a făcut acum ce a făcut în timpul liber, iar „calul” lui Mutu era alb (trimitere la Eugen Barbu, care folosea această sintagmă pentru cocaină) . Orice ar fi, Tamaș trebuie apreciat pentru ce face pe teren. Lumea să nu uite că vorbim despre un fotbalist care nu a refuzat niciodată echipa națională, a venit chiar și atunci când avea un deget rupt și a acceptat să joace pe orice post l-a pus selecționerul„, a spus Mihnea Ionescu, unul dintre liderii suporterilor dinamoviști, pentru ProSport.

3 sezoane a jucat Gabriel Tamaș pentru Dinamo: 2002-2003, 2004-2005 – împrumutat de la Spartak Moscova și 2008-2009 – împrumutat de la Auxerre

 

Parteneri
România – Țara Galilor 2 -1 | Adrian Rus și Florinel Coman au marcat pentru tricolori
Mediafax
Ce calități și ce defecte ai, în funcție de ora exactă la care te-ai născut. Expertiza numerologului Mihai Voropchievici
Cancan.ro
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Cum arată vila luxoasă în care locuiește Mirela Vaida la Snagov. Casa este amplasată lângă pădure și are piscină în curte! A investit o avere
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. Bulă supărat: – Bubulino, am aflat că ai amant!
Râzi cu lacrimi
Misterul dispariției mayașilor! De ce au fost abandonate marile orașe ale civilizației antice?
Descopera.ro
630 lei în plus la pensie pentru acești pensionari din România. Care este singura condiție
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
Cum puteți juca turneul final al Campionatului Mondial de fotbal în EA SPORTS FC 26. România nu lipsește
Go4Games
Dacia Solenza II: Un SUV electric urban pentru nostalgici? Ce dotări ar putea avea și cât ar costa în 2026
Promotor.ro