Nu mai e loc de speculații!** Mancini i-a dat vestea cea mare lui Pantilimon: „Hart nu ar trebui să fie supărat, românul merită asta”

Roberto Mancini a decis:
Nu mai e loc de speculații!** Mancini i-a dat vestea cea mare lui Pantilimon: "Hart nu ar trebui să fie supărat, românul merită asta"

Roberto Mancini a decis: portarul român Costel Pantilimon va fi titular în finala Cupei Angliei. Deși în presa britanică s-a lansat o adevărată dezbatere referitoare la necesitatea titularizării lui Hart într-un meci atât de important, tehnicianul lui City va merge pe mâna portarului care a dus singur această competiție.

Mancini a declarat că Hart a câștigat deja această competiție și nu are niciun motiv să fie supărat pentru că acum i se acordă și lui Pantilimon șansa de a obține trofeul.

„Românul merită să joace. Pantilimon își dorește să apere, însă decizia mea încă de la începutul sezonului a fost aceea ca el să fie prezent doar în meciurile din cele două cupe. În urmă cu doi ani Hart a câștigat Cupa Angliei, anul trecut a câștigat Premier League, e cel mai bun portar din Anglia și cred că ar trebui să fie bucuros că rezerva lui are șansa de a juca într-un meci atât de important”, a declarat Roberto Mancini în presa engleză.

Finala Cupei Angliei, partida dintre Manchester City și Wigan, se va disputa sâmbătă, cu începere de la ora 19:15.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]