Adus în vară la Vaslui,** Jumisse a debutat în partida cu Chiajna în tricoul moldavilor

Mozambicanul Eduardo Tomas Luis Jumisse (27 de ani) a debutat în această seară în tricoul Vasluiului, după ce a fost adus în vară la clubul moldav, de la Leixoes.
Adus în vară la Vaslui,** Jumisse a debutat în partida cu Chiajna în tricoul moldavilor

Mozambicanul Eduardo Tomas Luis Jumisse (27 de ani, în galben) a debutat în această seară în tricoul Vasluiului, după ce a fost adus în vară la clubul moldav, de la Leixoes.

Se pare că fotbalistul nu a fost deloc pe placul lui Șumudică, fostul antrenor al vasluienilor neconvocându-l niciodată pe Jumisse. Odată cu venirea lui Hizo însă, mijlocașul a început ca titular prima partidă a „Dulăului” pe banca moldovenilor.

Jumisse a fost rezervă în meciul din Cupa României, Vaslui – Botoșani 0-1

8 meciuri în tricoul naționalei Mozambicului are Jumisse

 

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]