Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Lui Mureșan i-a trecut supărarea pe arbitri, după ce Cojocaru a luat câteva decizii ciudate în partida cu Gloria:** „Nu comentăm, nu e bine să vorbim des de asta”

Lui Mureșan i-a trecut supărarea pe arbitri, după ce Cojocaru a luat câteva decizii ciudate în partida cu Gloria:** „Nu comentăm, nu e bine să vorbim des de asta”

Oficialii lui CFR Cluj și-au schimbat tonul atunci când vorbesc despre arbitraje, după ce "feroviarii" au avut parte de mai multe decizii favorabile î
Lui Mureșan i-a trecut supărarea pe arbitri, după ce Cojocaru a luat câteva decizii ciudate în partida cu Gloria:** "Nu comentăm, nu e bine să vorbim des de asta"

Oficialii lui CFR Cluj și-au schimbat tonul atunci când vorbesc despre arbitraje, după ce „feroviarii” au avut parte de mai multe decizii favorabile în partida cu Gloria Bistrița.

Spre deosebire de etapa trecută, când Cristi Balaj și întreg arbitrajul românesc erau puși la pământ, după o gafă a centralului la partida cu Pandurii, acum Iuliu Mureșan spune se vorbește prea mult despre această problemă.

„Am avut șansa să dăm destul de repede gol, după aceea a fost echilibru, dar după ce am marcat golul doi s-a rupt echilibrul. Este 5-1 scorul și nu vreau să comentam problema arbitrajului. Și așa discutăm prea mult de arbitraje și nu este bine.

Sunt multe personaje care stau toată ziua la televizor și din cauza asta nu mai au timp să se ocupe de echipele lor să facă performanță. Noi stăm mai puțin la televizor, noi suntem preocupați să facem performanță„, a declarat Iuliu Mureșan la DigiSport.

Președintele „feroviarilor” a vorbit și despre șansele la titlu. Mureșan crede că distanța față de Steaua va fi micșorată chiar în etapa următoare, când cele două echipe se întâlnesc:

„Steaua este o echipă bună, care deocamdată sunt cu mult în fața noastră, dar asta nu înseamnă că la finalul campionatului va fi la fel. După părerea mea, o să-i învingem, pentru că echipa noastră este mai bună.

Ar fi frumos să facem un meci bun și cu Manchester United, victoria cu Gloria este deja istorie. Ne pregătim să întâlnim cel mai puternic club care a venit vreodat la Cluj, cel mai titrat, cu cel mai bun manager din lume”, a declarat Iuliu Mureșan la DigiSport.

FOTO: Mircea Roșca / MEDIAFAX FOTO

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
3x3-4x2=? Cum a răspuns Gabi Tamaș la întrebarea profesoarei Loredana de la Survivor. Tu știi cât face?
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro