Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » S-au dat toate biletele! Steliștii cer ca numărul să fie suplimentat

S-au dat toate biletele! Steliștii cer ca numărul să fie suplimentat

Meciul Petrolul-Steaua se va desfășura cu stadionul plin. Steliștii au 500 de tichete, dar mai vor încă 200, cerere pe care gazdele nu vor să le-o satisfacă
Daniel VladRobert ZANFIR
S-au dat toate biletele! Steliștii cer ca numărul să fie suplimentat

Meciul Petrolul-Steaua se va desfășura cu stadionul plin. Steliștii au 500 de tichete, dar mai vor încă 200, cerere pe care gazdele nu vor să le-o satisfacă

17.000 de oameni sunt așteptați duminică seara pe arena „Ilie Oană”

Va fi o atmosferă incendiară la cel mai așteptat meci al rundei a X-a a Ligii 1. Ieri de dimineață s-au dat și ultimele bilete pentru meciul pe care Petrolul îl va desfășura duminică seara cu Steaua, la Ploiești. Astfel, roș-albaștrii vor trebui să facă față unei presiuni extraordinare a publicului, aceasta fiind și strategia la care ploieștenii au lucrat în această săptămână. În mod intenționat, Mircea Rednic va lăsa azi antrenamentul deschis și sunt așteptați aproape 7.000 de suporteri la stadion, numai pentru a asista la ultima ședință de pregătire înainte de confruntarea cu roș-albaștrii.

„Vrem mai multe bilete”

Steaua va fi încurajată la Ploiești de aproximativ 500 de suporteri. Aseară, liderul galeriei, Gheorghe Mustață făcea eforturi să-i convingă pe cei de la Petrolul să le dea maximul de 5% din capacitatea stadionului, ceea ce înseamnă că fanii echipei lui Reghecampf mai speră la încă 200 de bilete. „Am închiriat deja zece autocare și acum am aflat că trebuie să venim doar cinci sute de inși. Cei de la Petrolul susțin că Jandarmeria nu e de acord să ne dea mai multe bilete, dar eu am vorbit cu cineva de la această Instituție și susține că nu e adevărat. Încă sperăm că se va rezolva și vom fi șapte sute de fani la Ploiești”, a declarat, aseară, Gheorghe
Mustață.

Petrolul a epuizat biletele pentru meciul cu Steaua în numai două zile. Tichetele s-au dat la pachet cu următorul meci de acasă, cel cu Turnu Severin și în urma vânzărilor, ploieștenii au încasat cel puțin 100.000 de euro.

Parteneri
Liderii ruși, FĂCUȚI PRAF de românul care reprezintă SUA la ONU: „Invadarea Ucrainei a fost un eșec strategic”
Mediafax
Gabi Tamaș a bătut palma cu Antena 1, după ce a câștigat Survivor 2026. La ce emisiune îl poți vedea alături de Dan Alexa
Cancan.ro
Ce-și amintesc legendele tenisului mondial despre „nebuniile” lui Năstase: „Era insuportabil. Oamenii veneau să-l vadă ca să-l fluiere”
Adevarul.ro
Înainte de a pleca, Rădoi s-a dus la Becali şi i-a lăudat un jucător de la FCSB: "Naşule, ai grijă de el, ajunge fotbalist. Are un parametru unde se apropie de Ronaldo"
Orangesport
Câți bani face Andreea Bostănică din TikTok. „Regina TikTok-ului” a arătat sumele, iar fanii au rămas cu gura căscată: „30.000 de dolari doar într-o zi”
Ce se întâmplă, doctore?
Ministerul Muncii a publicat proiectul legii salarizării: ce salarii cresc și ce salarii rămân la fel
Economedia
BANCUL ZILEI. – L-am avertizat pe fiu-miu să nu se căsătorească cu o orăseancă..
Râzi cu lacrimi
Locuri incredibile: Unde se află muntele care unește marea cu cerul?
Descopera.ro
Așa tată, așa fată! Ce reușită a bifat fiica lui Gabi Tamaș, la 2 zile după ce fotbalistul a câștigat Survivor 2026
Cancan.ro
Poveştile de iubire care au rămas doar o amintire! Imagini tari cu Gina Pistol, Răzvan Fodor sau Andra Măruţă şi foştii parteneri
Ciao.ro
După 12 ani de absență, seria se întoarce
Go4Games
Cea mai mare flotă auto din istoria Campionatului Mondial de Fotbal. Vor fi folosiți inclusiv roboți de partulare
Promotor.ro