Puştii de la CSA Steaua U17 au fost distruşi de Viitorul, în preliminariile Ligii Elitelor. Cu ce scor au pierdut

7 sep 2017 4586 afişări Comentează şi tu Tineret

Echipa de juniori U-17 a clubului Viitorul, formată din jucători născuţi după 1 ianuarie 2001, s-a impus, miercuri după-amiază, scor 9-0 (5-0) în faţa formaţiei CSA Steaua Bucureşti, în runda a cincea a etapei preliminare pentru Liga Elitelor Under-17, informează site-ul academiahagi.ro.

Golurile formaţiei pregătite de Constantin Fălină şi Nicolae Roşca au fost marcate de Constantin Grameni (11), Robert Voicu (20), Radu Pocol (29), Alexi Pitu (34), Louis Munteanu (38), (52), Darius Vultur (67) şi Antonio Dumitrescu (70), (78).

În urma acestui rezultat, Viitorul a ajuns la nouă puncte din tot atâtea posibile şi ocupă locul 2 în seria a 6-a, la trei puncte de liderul Academia Farul, dar şi cu două meciuri mai puţin disputate. CSA se află pe 5, cu şapte puncte acumulate în cinci meciuri.

FC Viitorul şi CSA Steaua s-au întâlnit şi la juniori Under-19 (jucători născuţi după 1 ianuarie 1999), în runda a 5-a a etapei preliminare pentru Liga Elitelor, iar echipa constănţeană s-a impus cu 2-1.

Romeo Bănică, în minutul 55, şi Alex Măţan, în minutul 84, au înscris pentru Viitorul, după ce Daniel Ungur deschisese scorul pentru bucureşteni, din penalty, în minutul 5.

În clasament, Viitorul U-19 se află pe locul 3, cu maximum de puncte după două meciuri. CSA Steaua are cinci partide jucate şi ocupă locul 1, cu 10 puncte.