Rezultate Liga a III-a

  Comentează şi tu
Ultimul update 25 apr 2008
Rezultate Liga a III-a
Aşa cum v-a obişnuit ProSport vă oferă rezultatele, marcatorii şi clasamentele actualizate ale Ligii a III-a.

SERIA I

Oţelul II - CF Brăila 1-1
Tudose (61) / Coman (53)
Laminorul - Aerostar 2-0
Ferariu (58), Ţapu (59)
CFR Paşcani - Ceahlăul II 1-2
Pintilie (87) / Barna (73), Tudose (75)
Fălticeni - Willy Bacău 0-3
Căpuşă (52, 60), Cătău (80)
Rarăul - Poli Galaţi 2-1
Sârbu (24 – pen.), Gherine (85) / Roman (5)
FCM II Bacău – Tg. Neamţ 9-1
Huiban (3, 21, 58, 75), Botezatu (35), Berza (70, 89), Taban (79), Carnariu (87) / Dăscălescu (30)
Pambac – Suceava 0-2
Celpan (42), Ailenei (81)
Poli II Iaşi – Leonard 3-0
Leonard s-a retras şi pierde jocurile cu 3-0.
Tg. Bujor - FC Bârlad 0-3
Tg. Bujor s-a retras şi pierde jocurile cu 3-0.


1 Suceava 30 22 6 2 64-9 72 +27
2 Aerostar 30 18 6 6 46-23 60 +15
3 Willy 30 16 6 8 59-41 54 +9
4 Poli Galaţi 30 15 8 7 38-23 53 +8
5 Poli II Iaşi 30 13 9 8 49-33 48 +3
6 FC Bârlad 30 14 3 13 42-44 45 0
7 Fălticeni 30 13 4 13 33-41 43 -2
8 CFR Paşcani 30 13 3 14 41-37 42 -3
9 Pambac 30 12 6 12 36-40 42 -2
10 FCM II Bacău 30 10 11 9 43-34 41 -4
11 Ceahlăul II 30 12 5 13 38-32 41 -4
12 Oţelul II 30 13 3 14 42-34 39 -3
13 Tg. Neamţ 30 12 3 15 48-61 39 -6
14 CF Brăila* 30 11 7 12 39-40 37 -5
15 Laminorul 30 10 4 16 34-44 34 -11
16 Rarăul 30 9 7 14 31-47 34 -9
17 Tg. Bujor 30 6 5 19 19-54 23 -23
18 Leonard 30 1 5 23 20-83 8 -37




SERIA II-A

Rocar - CS Ovidiu 0-3
Borza (20), Boghiţoiu (34), Axinciuc (75)
CSM Rm. Sărat – Callatis 2-1
Bunică (21), M. Dumitru (25) / L. Alexandru (53)
FC Snagov - Steaua II 2-0
Zeciu (32 – pen.), I. Dumitru (63)
Dunărea Călăraşi - Farul II 3-0
M. Ştefan (30 – pen.), Wincentowicz (40), Culina (80)
Însurăţei - Juventus Buc. 3-5
Gatiu (12), Baltă (71), State (85) / Cl. Tudor (8, 36), Coman (16 – autog.), Grigore (56), Călinţaru (65)
Abatorul - Unirea Slobozia 1-1
Bunea (30) / Toma (65 – pen.)
Portul - Onix Rm. Sărat 1-0
Curumi (8)
CSM Medgidia - CS Năvodari 2-2
Funda (30), Stefenovici (80) / Agafiţei (35 – pen.), Bardu (90)
Aversa Bucuresti a stat pentru că CSO Ianca s-a retras.

1 FC Snagov 28 23 1 4 59-17 70 +28
2 CSM Rm. Sărat 28 21 4 3 52-19 67 +25
3 Juventus Buc. 28 21 2 5 70-29 65 +23
4 Steaua II 28 17 4 7 66-32 55 +13
5 Rocar 28 14 2 12 46-36 44 +2
6 Onix 29 10 10 9 30-26 40 -2
7 Năvodari 29 17 4 13 42-47 40 -1
8 CS Ovidiu 28 10 9 9 38-31 39 -3
9 Portul 28 11 6 11 35-40 39 -3
10 CSM Medgidia 29 10 8 11 44-44 38 -7
11 Unirea 28 11 4 13 35-45 37 -5
12 Dunărea 29 10 4 15 52-54 34 -11
13 Callatis 28 9 3 16 30-49 30 -12
14 Însurăţei 28 7 6 15 27-48 27 -15
15 Farul II 28 5 6 17 34-52 21 -12
16 Abatorul 28 5 3 20 28-76 18 -19
17 Aversa 28 4 4 20 20-61 16 -26


SERIA A III-A

Petrolul II - FC 1 Decembrie 0-1
Fluerică (60)
Brănesti - ASC Clinceni 1-0
Fl. Răuţă (45)
CF Predeal - CS Buftea 0-1
D. Păun (57)
Royal Ghimbav – Dodu 1-0
Al. Roşu (87)
FC Chitila – Breaza 1-1
Tararache (30) / Pîrjol (65)
CSM Ploieşti – Conpet 2-1
Şt. Ciobanu (55), Gafiţa (90+4 – pen.) / A. Stan (12 – pen.)
Rapid II – Filipeştii 0-0
Titu – Tărlungeni 1-0
Ad. Popa (62)
Brazi – Pantelimon 1-2
Costache (42) / Giugiumică (65), I. Stoian (71)

1 CSM Ploieşti 30 28 1 1 76-17 85 +40
2 CS Buftea 30 22 3 5 56-25 69 +24
3 Breza 30 19 5 6 45-28 62 +20
4 Titu 30 17 4 9 40-30 55 +10
5 Brăneşti 30 15 2 13 48-43 47 +2
6 Conpet 30 13 7 10 48-35 46 +1
7 Rapid II 30 13 5 12 40-41 44 -4
8 Pantelimon 30 12 7 11 40-47 43 -2
9 Brazi 30 13 3 14 48-41 42 -3
10 Tărlungeni 30 12 5 13 33-30 41 -4
11 Dodu 30 11 6 13 40-45 39 -6
12 Filipeştii 30 9 11 10 24-35 38 -5
13 Petrolul II 30 10 4 16 36-36 36 -9
14 FC 1 Decembrie 30 11 3 16 32-50 36 -9
15 CF Predeal 30 10 4 16 40-39 34 -11
16 Ghimbav 30 7 2 21 30-54 23 -22
17 ASC Clinceni 30 5 2 23 22-56 17 -28
18 Chitila 30 3 4 23 23-60 13 -32




SERIA A IV-A

FC Balş – Alro 3-0
Matei (52 – pen., 73 - pen.), Bică (85)
Calafat - Armata Craiova 4-0
Diţă (4), Almani (35, 67), Colţatu (78)
Athletic – Corabia 3-0
Muntean (31), Micu (60), Oprea (73 – autog.)
Tr. Măgurele - Curtea de Argeş 2-1
Stancu (71 - pen.), Maican (91- pen.) / Murineanu (44)
FC Cisnădie - Chimia Craiova 5-0
Gănuci (5, 55), Marin (65, 78), Corfar (84)
Building – FC Argeş II 2-1
Ciobanu (4), Chirfor (39) / Voicu (28 - pen.)
Podari - Roşiori de Vede 2-0
Niţă (22), D. Oprea (75)
CFR Craiova – Oltchim 3-2
Dascălu (25), Bădoi (30), Chirea (85) / Preda (5), Marinescu (35)
Unirea Costeşti a stat pentru că CF Sibiu s-a retras.

1 Curtea de Argeş 28 22 2 4 67-15 68 +26
2 Podari 28 17 7 4 46-21 58 +15
3 Rova 28 14 4 10 33-24 46 +7
4 Slatina 28 13 5 10 39-28 44 +2
5 Oltchim 28 13 4 11 39-31 43 +1
6 Building 28 11 9 8 25-20 42 0
7 FC Argeş II 28 12 5 11 39-40 41 -4
8 FC Cisnădie 28 10 9 9 41-32 39 -3
9 Costeşti 28 11 6 11 29-29 39 -3
10 Athletic 28 11 2 15 35-46 35 -7
11 Corabia 28 8 9 11 36-35 33 -4
12 Chimia Craiova 28 8 9 11 26-45 33 -9
13 FC Balş 29 8 8 13 34-39 32 -13
14 CFR Craiova 28 9 5 14 30-36 32 -11
15 Tr. Măgurele 29 10 2 17 39-61 32 -13
16 Armata Craiova 28 9 3 16 25-44 30 -12
17 Calafat 29 7 5 17 31-65 26 -16


SERIA A V-A

ACU Arad – Min. Mătăsari 3-0
Roşca (60), Pantea (75), Balaci (77)
Min. Mehedinţi – Sânnicolau 2-1
Petrovici (38), Băbăescu (72) / Grigore (26)
CS Ineu - CS Vulcan 3-0
Polgar (22), Sabău (79), Gobi (87 – pen.)
Rovinari - Gloria Arad 2-0
Vintilescu (52), Zamfir (54)
Min. Motru – Simeria 4-0
Ceauşu (28, 74), Şoo (48), Trifu (50)
Alto Albina – CSM Sebeş 1-0
Nicolin (9 – pen.)
Fortuna Covaci - Victoria Nadlac 3-0
Nădlac s-a retras şi pierde jocurile cu 3-0.
Becicherecu Mic - Calor se dispută azi, ora 17:00.
UM Timişoara a stat pentru că Auxerre Lugoj s-a retras.


1 Sânnicolau Mare 28 17 7 4 46-13 58 +16
2 ACU Arad 29 16 10 3 46-20 58 +16
3 CSM Sebeş 28 14 9 5 44-21 51 +9
4 Min. Motru 28 14 8 6 47-34 50 +8
5 Min. Mehedinţi 29 13 8 8 35-28 47 +2
6 Gloria Arad 28 14 5 9 38-36 47 +5
8 Rovinari 28 14 3 11 46-40 45 +3
7 Covaci 27 12 6 9 34-19 42 +3
9 Min. Mătăsari 28 11 8 9 40-35 41 -1
10 Alto Albina 29 12 3 14 35-28 39 -6
11 Simeria 28 12 1 15 30-45 37 -5
12 CS Ineu 29 11 4 14 37-54 37 -5
13 UM Timişoara 28 9 4 15 32-39 31 -11
14 Becicherecul Mic 27 8 5 14 32-47 29 -10
15 CS Vulcan 28 7 6 15 16-31 27 -15
16 Calor 26 5 6 15 24-33 21 -21
17 Victoria Nădlac 28 1 3 24 12-72 6 -39


SERIA A VI-A


Marmaţia - Olimpia SM 2-2
Ghindă (30), Balaci (45) / A. Şuteu (51), Bărnuţiu (75)
Unirea Dej - Trans Sil 0-1
Pleniceanu (11)
Gloria II – “U” 1919 Cluj 2-1
Puşcaş (23), Gâtea (72) / Ujun (44 – autog.)
FC Baia Mare – Sovata 1-0
Batin (32)
Băile Felix - Someşul SM 2-1
Şuteu (2), Ţîrlea (15) / Micaş (10)
FC Bihor II – Beiuş 1-1
Floruţ (12) / Boldar (25)
Sănătatea – Reghin 0-2
V. Stoica (62, 73)
Gaz M. Tg. Mureş – Ungheni 4-2
Miclea (8 – pen.), Vlăduţ (37). Şerban (55, 89) / Moldovan (61), Pop (75)
Turul Micula - Inter Blaj se dispută azi, ora 17:00.

1 Băile Felix 30 22 4 4 59-23 70 +25
2 Avântul Reghin 29 21 1 7 56-23 64 +22
3 FC Baia Mare 30 18 6 6 60-22 60 +15
4 Someşul SM 30 16 4 10 48-30 52 +7
5 Trans Sil 30 14 8 8 35-22 50 +5
6 Gloria II 30 14 4 12 49-39 46 +1
7 Gaz M. Tg. Mureş 30 13 6 11 50-41 45 0
8 Sovata 30 11 9 10 36-41 42 -3
9 Unirea Dej 30 11 8 11 34-36 41 -4
10 Ungheni 30 11 7 12 37-44 40 -5
11 Sănătatea 30 10 6 14 39-40 36 -9
12 Beiuş 29 10 6 13 29-37 36 -9
13 Olimpia SM* 30 10 7 13 36-44 34 -8
14 Marmaţia 30 9 5 16 35-49 32 -13
15 Turul Micula 28 9 4 15 36-54 31 -8
16 Inter Blaj 29 9 3 17 32-47 30 -15
17 FC Bihor II 29 7 7 15 31-38 28 -17
18 "U" 1919 Cluj 30 3 3 24 16-70 12 -33



http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-3/rezultate-liga-a-iii-a-2587059
2587059
comments powered by Disqus
Versiune selectata: mobil / standard
vreaupresedinte.ro
vreaupresedinte.ro
Inchide