21 aug 2017 5420 afişări Comentează şi tu Liga 1
Vasile Miriuţă acuză arbitrajul, după ce echipa sa a suferit o înfrângere greu de digerat: "Şi atunci ne-au scos-o din poartă" IONUT TABULTOC / MEDIAFAX FOTO

Concordia Chiajna a pierdut în doar două minute partida cu FC Botoşani, scor 1-2, după ce Laurenţiu Buş şi Mihai Roman au marcat în minutele 53, respectiv 55. La finalul partidei, Vasile Miriuţă a fost dezamăgit de arbitraj şi a recunoscut că încearcă să redreseze echipa.

Instalat în etapa secundă a Ligii 1, Miriuţă nu a reuşit să aducă rezultatele dorite de conducere, iar în partida de la Botoşani a fost nemulţumit de centralul Iulian Călin: "Am avut 11 metri clar la Cristescu! Cu Iaşi ne-au scos-o din poartă! Nu aveam voie să pierdem acest meci, dar am făcut greşeli capitale. L-am pierdut pe Bucurică la pauză, l-am retras pe Fota fundaş...Au fost greşeli individuale, nu ai cum să le corectezi. Echipa a jucat bine, dar aceste greşeli te costă la acest nivel. Eu gândesc pozitiv, sunt convins că pot salva corabia", a declarat Miriuţă la Dolce Sport.