Ai o problemă de ordin tehnic?
Scrie-ne la

Ai o propunere?
Scrie-ne la
Liga 1 | Obiectiv, Europa League
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess

Ultimul sezon pentru Niculescu! Când revine vârful lui "U" pe teren

Atacantul lui "U" Cluj se recuperează după accidentarea din finalul campionatului trecut. Clau-gol este la începutul ultimului sezon ca fotbalist.

"Este a 19-a vizită medicală pe care am făcut-o. Doctorii m-au felicitat. M-am îngrăşat doar un kilogram. Rezultatele mi-au ieşit surprinzător de bine după acea accidentare. Mai mult ca sigur voi fi apt la începutul sezonul. Ieri am făcut un ecograf şi încă 7-8 zile voi face antrenament separat, dar în Austria voi reveni", a spus Niculescu. În vară s-a pregătit pentru a deveni antrenor, dar mai are o dorinţă: "calificarea în Europa League cu "U" Cluj". "În vară am făcut cursurile şcolii de antrenori, am avut examene. Mă pregătesc pentru noua meserie. Ar fi extraordinar să-mi închei cariera cu un titlu de golgheter, dar scopul meu e să ajut echipa. Obiectivul e realizabil, chiar dacă e greu de atins", a spus golgheterul din sezonul trecut al lui "U".

Cristea: "Noul stadion va fi un atu pentru noi"

"Prinţul" se gândeşte şi el la cupele europene şi spune că n-a vorbit cu Gigi Becali despre un transfer la Steaua. "Vreau să dau mai multe goluri, chiar dacă eu sunt om de ultima pasă, nu un golgheter. Obiectivul este foarte îndrăzneţ, dar trebuie să-l facem realizabil. Noul stadion va fi un atu pentru noi. N-am vorbit cu nimeni de la Steaua. În vacanţă m-am detaşat de fotbal", a spus Adrian Cristea.

Fii primul care află ultimele ştiri din sport direct pe telefonul tău mobil! m.prosport.ro

Aboneaza-te la:
Email
RSS
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess
Comentarii / 8 comentarii
Comentează
  • Hai cu Europa League !!! Baieti va asteptam la Cluj!!:X:X:X Numai "U" !!!

    suporter Universitatea Cluj
  • sper cu inca 2 sau 3 transferuri sa tragem la cupele europene.noul stadion va fi plin la toate meciurile HAIDE U

    suporter Universitatea Cluj
  • Intrati pe cel mai misto joc online,nu necesita mult timp zilnic,copiati acest link si aveti si invitatia de intrare http://www.erepublik.com/ro/referrer/Dgyx1983 Mult succes tuturor.Un motiv in plus sa intrati cat mai multi este ca acum eRomania este in mare dificultate din cauza atacurilor eUngariei.

  • Respect Niculescu! Ar putea juca inca 5 ani cel putin....oricum este cu 10 clase peste Cristea sau sau altii care efectiv isi bat joc de fotbal.

    suporter Universitatea Cluj
  • RESPECT NICULESCU !! nai de ce sa-ti fie frica ca de se leaga cineva da tine si de femeia ta si pun toporu pe spinarea lui si-i fac falca gratar! Morte placuta la toti, haide U !

    suporter Universitatea Cluj
  • e bine ca isi doresc si au sperante mari U-istii,in noul sezon.Dar sa nu zici hop pana nu sari groapa.Badea din cate se vede se autosugestioneaza la frf pentru postul de antrenor al nationalei.Eu zic ca nu e de "U" si nici de nationala.Deci...drum bun badita.

    suporter Gaz Metan Mediaş
  • cristea tata dupa ce ai aratat pana acum nu meriti sa joci in tricoul lui U'
    poti sa pleci linistit la becali
    nu ne vei lipsi

    suporter Universitatea Cluj
  • DE CE PUTEM SPUNE CA MIRCEA SANDU A ALES BINE? DOAR PE SITE-UL DE LA NUME!

Comentează articolul

Redactorii Prosport.ro isi rezerva dreptul de a modera comentariile. Sustine-ti echipa si punctul de vedere, dar nu ca pe stadion. Si in limita a 1.000 de caractere.

Campurile marcate cu rosu nu sunt valide!

Comentariul a fost adaugat!

NOU! Ai un gravatar? Scrie în formular adresa de email asociată, şi comentariul tău va ieşi în evidenţă.
(adresa de email nu va fi făcută publică)
suporter al echipei:
Stiri comentate in ultimele 24H
648
161
155
81
74
BusinessMagazin.ro
52 de lucruri utile pe care trebuie neapărat să le ştii - GALERIE FOTO52 de lucruri utile pe care trebuie neapărat să le ştii - GALERIE FOTO

Peste 100 de ani, 500 de milioane de conturi de pe Facebook vor aparţine unor persoane decedate; numele complet...

Cele zece slujbe care nu vor dispărea niciodată - GALERIE FOTO
Cele mai neobişnuite ceasuri din lume - GALERIE FOTO
CSID.ro
Ce să mănânci ca să scapi de durerile menstruale (21:00)Ce să mănânci ca să scapi de durerile menstruale (21:00)

Regimul alimentar trebuie să excludă carbohidraţii rafinaţi: zahăr alb sau brun, produsele de cofetărie şi...

Pentru 7 din 10 români sexul bun înseamnă sănătate (21:00)
Ai probleme cu inima? Înainte de medicamente, alege să-ţi schimbi...
Apropo.ro
Ce s-a ales de predicţiile din 1900 (Partea a II-a)Ce s-a ales de predicţiile din 1900 (Partea a II-a)

Iată continuarea predicţiilor prezentate ieri, scrise acum 100 de ani de un fost inginer al Căilor Ferate...

Se linge de jos în sus, până ajungi la Iisus! (Poze)
Cum să faci un avion propulsat de... muşte!
ProTVMagazin.ro
Pe plaja, vedetele arată şi mai sexy goale!Pe plaja, vedetele arată şi mai sexy goale!

Pe alte meleaguri, vedetele stau în continuare dezbrăcate la soare. Una dintre ele este fiica Ornellei Mutti,...

Filmuleţ XXX Silvina Luna: “N-am avut orgasm când am făcut sex în...
Cele mai scandaloase poze “scurse” ale unui supermodel
Sexgen.ro
Ai da bani să faci sex cu o prostituată grasă?Ai da bani să faci sex cu o prostituată grasă?

Seara începuse promiţător. Băutură era destulă. Voia bună a descălecat la întâlnirea cu tineretul. La...

Cum comunică femeile, cum comunică bărbaţii – partea I
Imbunatateste-ti abilitatile de a face cunnilingus! – partea 1
Showbiz.ro
Pentru un weekend sănătos!Pentru un weekend sănătos!

Cea mai aşteptată zi a săptămânii a sosit. Hai să ne bucurăm de un sfârşit de săptămână de vis!

Are 29 de ani şi este virgină!
Pe timp de ploaie!
Descopera.ro

				
				Ce fel de femei preferă bărbaţii?				
			Ce fel de femei preferă bărbaţii?

Când vine vorba de găsirea unor partenere, bărbaţii nu apreciază neapărat farmecul...

Misterul materialului organic de pe meteoriţii marţieni a...
Secretele fierbinţi ale apariţiei vieţii pe Terra
Tare.ro

				
				Clienta fara chiloti pe ea (01:00)				
			Clienta fara chiloti pe ea (01:00)

 O surpriza "placuta" pentru baiatul care livreaza pizza

Esti un tip al naibii de norocos (02:37)
Daca a vrut sa testeze portbagaju, a ajuns sa testeze si...
Travel.Descopera.ro
O oră pe TamisaO oră pe Tamisa

Între Big Ben şi Turnul Londrei, Tamisa taie malurile într-un unghi larg, cotind dreapta chiar...

Lungul drum spre Lhasa. Ultimul episod: mititel, înfăşăţel
Stuttgart – domeniul Mercedes
OneMagazine.ro


Topul celor mai "hot" femei din lume
Topul celor mai "hot" femei din lume

Fotomodelul Bar Rafaeli, fosta iubită a actorului american Leonardo DiCaprio, ocupă prima poziţie în topul...

Topul celor mai elegante decenii
Valul feminin din cinematografie