Ai o problemă de ordin tehnic?
Scrie-ne la

Ai o propunere?
Scrie-ne la
Liga 1 | Ion Crăciunescu anunţase în această dimineaţă posibila retragere a fiului său
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess

Teo Crăciunescu nu se lasă! "M-am gândit la retragere, dar domnul Igna m-a convins să rămân!"

UPDATE Teodor Crăciunescu spune că a revenit asupra deciziei de a se retrage şi spune că nu greşeala făcută în meciul Bistriţa - Univeristatea Caraiova, scor 2-1, l-ar fi împins să facă acest pas şi atitudinea potrivnică de care s-a lovit de când este în arbitraj.

"A fost un complex de împrejurari care m-au facut să zic ca mă retrag. Domnul Igna mi-a spus să mă gândesc mai bine şi am decis să continuu.

Faptul că sunt de 9 ani în Liga I şi nu am promovat pe lista FIFA, faptul că există unele conflicte din cauza tatălui meu m-au făcut să mă gândesc serios la retragerea mea. Poate nu sunt bun şi trebuia să-i las locul unui arbitru tânăr. Au fost şi presiuni, dacă le pot numi aşa", a spus Teo Crăciunescu pentru www.sport.ro


Teo Crăciunescu a arbitrat partida din etapa a 22-a dintre Gloria Bistriţa şi Universitatea Craiova, iar la scorul de 1-0 pentru oaspeţi a acordat destul de uşor un penalty pentru trupa lui Marius Şumudică. Moraes a transformat lovitura de penalitate din minutul 34 oferind astfel semnalul revenirii pentru gazde care s-au impus la final cu 2-1.

Reproşurile venite din partea trupei oltene l-au demoralizat pe Teo Crăciunescu care se gândeşte serios să renunţe la cariera de arbitru.

"M-a sunat Teo la puţin timp după meciul de la Bistriţa. A recunoscut că a greşit, era foarte afectat şi mi-a spus că vrea să se lase. Mi-am dat seama că trece printr-un moment greu şi am plecat imediat spre Râmnicu Vâlcea ca să vorbesc cu el. S-a apucat singur de arbitraj şi tot singur trebuie să decidă în privinţa carierei lui", a declarat Ion Crăciunescu pentru Adevărul.

Fii primul care află ultimele ştiri din sport direct pe telefonul tău mobil! m.prosport.ro

Aboneaza-te la:
Email
RSS
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess
Comentarii / 71 comentarii
Comentează
  • intreb eu ce se intampla daca craiova retrogradeaza la un punct in spatele uneia care se salveaza.atuncidobitocul nu trebuie bagat in puscarie?cine ii da la mititelu banii bagati in echipa inapoi?si asta si boul ala de la dinamo -craiova.pai voua chiar nu va e rusine?.va bateti joc de cei ce dau bani ,de suporteri ,de toata lumea.pai cu o decizie de asta poti sa omori pe unul cu ,,ceasul,, mai slab.rusine sa va fie.noi mergem pe stadioane si voi va bateti joc.sa imi dai banii inapoi boulene ca eu am platit sa vad un fotbal curat nu furaciunea ta

Comentează articolul

Redactorii Prosport.ro isi rezerva dreptul de a modera comentariile. Sustine-ti echipa si punctul de vedere, dar nu ca pe stadion. Si in limita a 1.000 de caractere.

Campurile marcate cu rosu nu sunt valide!

Comentariul a fost adaugat!

NOU! Ai un gravatar? Scrie în formular adresa de email asociată, şi comentariul tău va ieşi în evidenţă.
(adresa de email nu va fi făcută publică)
suporter al echipei:
Stiri comentate in ultimele 24H
661
165
113
112
83
BusinessMagazin.ro
52 de lucruri utile pe care trebuie neapărat să le ştii - GALERIE FOTO52 de lucruri utile pe care trebuie neapărat să le ştii - GALERIE FOTO

Peste 100 de ani, 500 de milioane de conturi de pe Facebook vor aparţine unor persoane decedate; numele complet...

Cele zece slujbe care nu vor dispărea niciodată - GALERIE FOTO
Cele mai neobişnuite ceasuri din lume - GALERIE FOTO
CSID.ro
Ce să mănânci ca să scapi de durerile menstruale (21:00)Ce să mănânci ca să scapi de durerile menstruale (21:00)

Regimul alimentar trebuie să excludă carbohidraţii rafinaţi: zahăr alb sau brun, produsele de cofetărie şi...

Pentru 7 din 10 români sexul bun înseamnă sănătate (21:00)
Ai probleme cu inima? Înainte de medicamente, alege să-ţi schimbi...
Apropo.ro
Ce s-a ales de predicţiile din 1900 (Partea a II-a)Ce s-a ales de predicţiile din 1900 (Partea a II-a)

Iată continuarea predicţiilor prezentate ieri, scrise acum 100 de ani de un fost inginer al Căilor Ferate...

Se linge de jos în sus, până ajungi la Iisus! (Poze)
Cum să faci un avion propulsat de... muşte!
ProTVMagazin.ro
Pe plaja, vedetele arată şi mai sexy goale!Pe plaja, vedetele arată şi mai sexy goale!

Pe alte meleaguri, vedetele stau în continuare dezbrăcate la soare. Una dintre ele este fiica Ornellei Mutti,...

Filmuleţ XXX Silvina Luna: “N-am avut orgasm când am făcut sex în...
Cele mai scandaloase poze “scurse” ale unui supermodel
Sexgen.ro
Ai da bani să faci sex cu o prostituată grasă?Ai da bani să faci sex cu o prostituată grasă?

Seara începuse promiţător. Băutură era destulă. Voia bună a descălecat la întâlnirea cu tineretul. La...

Cum comunică femeile, cum comunică bărbaţii – partea I
Imbunatateste-ti abilitatile de a face cunnilingus! – partea 1
Showbiz.ro
Pentru un weekend sănătos!Pentru un weekend sănătos!

Cea mai aşteptată zi a săptămânii a sosit. Hai să ne bucurăm de un sfârşit de săptămână de vis!

Are 29 de ani şi este virgină!
Pe timp de ploaie!
Descopera.ro

				
				Ce fel de femei preferă bărbaţii?				
			Ce fel de femei preferă bărbaţii?

Când vine vorba de găsirea unor partenere, bărbaţii nu apreciază neapărat farmecul...

Misterul materialului organic de pe meteoriţii marţieni a...
Secretele fierbinţi ale apariţiei vieţii pe Terra
Tare.ro

				
				Clienta fara chiloti pe ea (01:00)				
			Clienta fara chiloti pe ea (01:00)

 O surpriza "placuta" pentru baiatul care livreaza pizza

Esti un tip al naibii de norocos (02:37)
Daca a vrut sa testeze portbagaju, a ajuns sa testeze si...
Travel.Descopera.ro
O oră pe TamisaO oră pe Tamisa

Între Big Ben şi Turnul Londrei, Tamisa taie malurile într-un unghi larg, cotind dreapta chiar...

Lungul drum spre Lhasa. Ultimul episod: mititel, înfăşăţel
Stuttgart – domeniul Mercedes
OneMagazine.ro


Topul celor mai "hot" femei din lume
Topul celor mai "hot" femei din lume

Fotomodelul Bar Rafaeli, fosta iubită a actorului american Leonardo DiCaprio, ocupă prima poziţie în topul...

Topul celor mai elegante decenii
Valul feminin din cinematografie