Revelaţia din lotul lui Contra încă speră la campionat. Costache ştie unde a pierdut Dinamo meciul cu ACS Poli: "Ne simţim foarte nasol"

11 sep 2017 2318 afişări Comentează şi tu Liga 1

La finalul unui meci pierdut de Dinamo, în „Ştefan cel Mare”, împotriva lui ACS Poli Timişoara, scor 1-2, Valentin Costache a fost foarte dezamăgit de felul în care a arătat echipa sa în repriza a doua.

Atacantul de 19 ani a fost singurul marcator al lui Dinamo din partida cu bănăţenii, dar golul acestuia nu a fost de ajuns nici măcar pentru un punct. La finalul partidei, Costache a fost foarte supărat: "A fost o primă repriză bună, cu o mică relaxare după penalty. Nu ştiu ce a fost cu noi în repriza a doua. Din păcate, nu ne-am relaxat mai mult de cinci minute, dar iată că Timişoara a fructificat ce a avut. E foarte greu, ne simţim foarte nasol. Cu Craiova trebuie să câştigăm neapărat", a declarat Costache la DigiSport.

Întrebat dacă Dinamo mai are şanse la campionat, Costache s-a arătat optimist: "Eu zic că avem, pentru că în prima repriză am arătat că merge jocul. Am arătat că putem să ne batem cu o echipă precum CFR, dar în a doua repriză a fost totală relaxare", a adăugat Costache.

În urma acestei victorii, ACS Poli Timişoara a devansat cu un punct Dinamo. Bănăţenii sunt pe locul şase cu 16 puncte, în timp ce Dinamo e pe locul 7 cu 15 puncte.