Reacţia lui Daniel Opriţa după ce Juventus Bucureşti a învins-o cu 3-2 pe Fenerbahce: "Ştiţi la ce ne-am gândit prima dată?"

8 iul 2017 16662 afişări Comentează şi tu Liga 1

Juventus Bucureşti a reuşit o surpriză fenomenală şi s-a impus cu 3-2 în amicalul cu Fenerbahce, pentru care au evoluat jucători precum Van Persie şi Valbuena. Daniel Opriţa, antrenorul bucureştenilor, susţine că şi el a fost surprins de rezultat.

Juventus Bucureşti şi-a încheiat stagiul de pregătire cu un amical de gală. Jucătorii lui Daniel Opriţa au jucat împotriva lui Fenerbahce, într-o partidă ce părea să se ştie deja câştigătorul. Mai ales că Fenerbahce şi-a folosit aproape toate vedetele. Însă Juventus a reuşit o surpriză fenomenală.

Bucureştenii au intrat la vestiare cu un nesperat 3-0, graţie golurilor marcate de Muscă (5), Băjenaru (17) şi Petre (44). Însă atât apărarea lui Fener, cât şi portarul Volkan au greşit grav la fiecare gol. În partea a doua, Fener a redus din diferenţă prin ”dubla” lui Ekici, însă Juventus s-a impus până la urmă cu 3-2.

Daniel Opriţa spune că a rămas şi el uimit de rezultat, mai ales că se gândea că o să piardă la scor. Pentru Juventus, primul meci din Liga 1 va fi contra lui Dinamo, sâmbăta viitoare.

”Nici noi nu aşteptam. Prima dată ne-am gândit să facem un meci bun şi să nu pierdem la scor. Băieţii au dat dovadă de mult caracter. Nu ne venea să credem că avem 3-0 la pauză. În repriza a doua, şi arbitrii s-au schimbat... (n.r. au început să o avantajeze pe Fener). Ei au jucat cu echipa bună. Asta nu-mi place la rezultatul ăsta, că Dinamo îşi va lua măsuri de precauţie. Speram să intre mai relaxaţi”, a declarat Daniel Opriţa la DigiSport.