13 mai 2018 5009 afişări Comentează şi tu Liga 1
Mulţescu a lovit în stânga şi în dreapta după eşecul cu CFR Cluj: "Domnul arbitru a fluierat într-o singură direcţie, totul într-o veselie". Antrenorul a fost uimit de reacţia lui Radunovic: "I-am făcut un serviciu, credeam că o să-şi ceară scuze. Aşa ceva nu am mai văzut..." ALEXANDRU DOBRE / MEDIAFAX FOTO

Astra a pierdut în faţa CFR-ului şi a ratat şansa de a urca temporar pe locul 3, la capătul unui meci controlat autoritar de ardeleni. Tehnicianul Mulţescu a ţinut să-l critice pe centralul Radu Petrescu, iar apoi a spus că nu a înţeles reacţia lui Radunovic, care a fost schimbat în minutul 20 după ce a greşit la golul de 1-0 al CFR-ului.

"Am întâlnit o echipă puternică. O echipă care nu-ţi dă timp de gândire, de acţiune... În prima repriză ne-au surprins. A fost un şoc psihic, nu ne aşteptam să luăm acel gol. În repriza a doua puteam să şi înscriem, dar ei au fost mai buni.

Domnul arbitru a fluierat într-o singură direcţie. Totul într-o veselie. Ei primeau toate baloanele, nu se mai luptau să recupereze. A fost o fază acum câţiva ani cu portarul Beto de la CFR Cluj. A dat cu piciorul în pământ şi a primit lovitură liberă...

Radunovic era supărat că l-am schimbat aşa repede. El a mai dat o pasă greşit la adversar, era depăşit de joc. I-am făcut un serviciu, nu a mai fost un pericol pentru echipă. Credeam că o să bage capul în pământ şi o să-şi ceară scuze, dar aşa ceva nu am mai văzut... Nu ştiu cât de dezamăgit e domnul patron, ştiu cât de supăraţi suntem noi care n-am luat prima", a spus Gheorghe Mulţescu, la finalul jocului cu CFR Cluj.

Risto Radunovic a oferit un moment tensionat la meciul Astra - CFR. Fundaşul a fost schimbat în minutul 20 după ce a greşit la faza golului marcat de George Ţucudean şi s-a certat pe margine cu turcul Yuksel Yesilova şi s-a răstit la antrenorul Gigi Mulţescu. Muntenegreanul a fost calmat cu greu de colegi şi a plecat direct la vestiare.