Miriuţă, "foarte supărat şi nervos". "Trebuie făcut ceva!" Tunurile pe arbitraj după înfrângerea cu CSM Poli Iaşi

29 iul 2017 2854 afişări Comentează şi tu Liga 1

Concordia Chiajna a fost învinsă de CSM Poli Iaşi pe teren propriu, scor 0-1, iar finalul partidei l-a găsit pe tehnicianul Vasile Miruţă extrem de nervos la adresa arbitrilor.

Miriuţă acuză faza din repriza secundă, când Marius Pena a înscris cu o lovitură de cap, dar tuşierul Bogdan Gheorghe a indicat ofsaid în mod eronat.

"Sunt foarte supărat, am pierdut meciul prin autogol. Am avut gol valabil. Sunt nervos pe aceşti tuşieri care greşesc la faze fixe! La 1-1 era alt meci. N-am avut o primă repriză reuşită, dar în a doua a fost altceva. Trebuie făcut ceva cu aceşti arbitri! Nu se poate să ridici fanionul la o fază fixă, ofsaid inexistent.

Vor mai veni doi jucători săptămâna aceasta, un fundaş central şi un mijlocaş"
, a declarat Vasile Miruţă la Dolce Sport.