Juventus Bucureşi - FC Voluntari 0-0. Băieţii lui Opriţa au obţinut primul punct din acest sezon. Ilfovenii au ajuns la cota patru

29 iul 2017 1349 afişări Comentează şi tu Liga 1

Nou-promovata Juventus Bucureşti a primit vizita echipei FC Voluntari, deţinătoarea Cupei şi a Supercupei României, sâmbătă, în etapa a treia din cadrul Ligii 1.

Juventus Bucureşti a obţinut primul punct din actuala ediţie a Ligii 1. FC Voluntari a ajuns la patru puncte, la egalitate cu CS U Craiova, CFR Cluj şi CSM Poli Iaşi.

Juventus Bucureşti: Stoian – Beţa, Morariu, Benga, Ştefan – Sesar (Bucşă 77'), Mihăescu – Călinţaru, Buhăescu (Măzărache 54'), Stoenac – Ţîră (Lungu 81'). Antrenor: Daniel Opriţa.

FC Voluntari: Balauru – Maftei, Balaur, Popescu, Acsinte – Răuţă, Lazăr – Deac (Popadiuc 78'), Marinescu (Voduţ 71'), Ivanovici (Pîrcălabu 65') – Tudorie. Antrenor: Claudiu Niculescu.

Cartonaşe galbene: Beţa 32', Ţîră 68', Mihăescu 89'

Arbitri: Adrian Cojocaru (Galaţi), Ciprian Danşa (Satu Mare) şi Marius Marchidanu (Brăila). Rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)

Observator: Cristian Nica (Ploieşti) şi Constantin Ţolea (Galaţi)

Stadion: Ilie Oană (Ploieşti)

Fluier final la Ploieşti! Nou-promovata Juventus Bucureşti a obţinut primul punct din actuala ediţie a Ligii 1. FC Voluntari acumulează patru puncte, fiind la egalitate cu CS U Craiova, CFR Cluj şi CSM Poli Iaşi.

19:33 S-a reluat jocul pe arena Ilie Oană. Gazdele au avut lovitura de începere în partea secundă.

19:20 Pauză la Ploieşti! Remiză albă între Juventus Bucureşti şi FC Voluntari după primele 45 de minute.

18:31 A început partida de la Ploieşti! Lovitura de start le-a aparţinut oaspeţilor de la Voluntari.

Juventus şi Voluntari se întâlnesc la Ploieşti, într-un meci în care elevii lui Daniel Opriţa speră să obţină primele puncte în Liga 1, după înfrângerile cu Dinamo şi Sepsi.

Oaspeţii vin însă după un start bun de sezon, în care au cucerit Supercupa României, în faţa Viitorului, scor 1-0, şi au învins-o pe Astra pe teren propriu. Singura înfrângere a venit în prelungirile meciului cu FCSB, din prima etapă, când oamenii lui Niculescu au fost la un pas să obţină o remiză, după o prestaţie foarte bună.