Ai o problemă de ordin tehnic?
Scrie-ne la

Ai o propunere?
Scrie-ne la
Liga 1 | CFR - U Cluj 3-1
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess

I-a umplut de bani! Paszkany a făcut cinste de ziua lui: o victorie cu "U" valorează cât o treime din Cupă!

Din 2008, dinaintea crizei, "ceferiştii" n-au mai primit pentru un joc un bonus de 5.000 de euro. O victorie cu "U" a fost evaluată în Gruia cât o treime dintr-un trofeu naţional. Pentru câştigarea Cupei, Cadu et co aveau promişi 15.000 de euro.

"5.000 de euro, plătibili marţi dimineaţă!", a fost anunţul făcut de şefii din Gruia în vestiar după victoria cu "U". Dacă iniţial Paszkany pusese la bătaie 4.000 de euro / titular pentru o victorie cu "U", prestaţia echipei şi, mai ales, rezultatul l-a determinat să pluseze cu 1.000 de euro. Totul ca răsplată pentru cadoul perfect făcut de echipă de ziua patronului. Anunţul făcut de conducere le-a adus aminte jucătorilor de sezonul primului titlu, în care Paszkany nu făcea rabat la prime pentru ca echipa să câştige.

3.000 cu Dinamo

"Feroviarii" joacă în acest sezon pe 500 de euro punctul, dar suma e valabilă doar atât timp cât echipa e în top. Arpi şi Mureşan şi-au "călcat" pe inimă, iar cu Dinamo jucătorii lui Costa au avut promişi câte 3.000 de euro jucător dacă bat şi trec pe primul loc. Niculae şi Dănciulescu au stricat sărbătoarea din Gruia, "câinii" reuşind să câştige în prelungiri. La remiză, "ceferiştii" nu ar fi primit nimic nici cu "U", nici cu Dinamo.

S-au dezis de protestul AFAN

La fel ca şi cei de la Ceahlăul, fotbaliştii lui Jorge Costa nu au marşat la protestul jucătorilor din Liga I alături de AFAN împotriva intenţiei LPF şi FRF de a introduce în regulamente posibilitatea de a mări de la 60 la 90 de zile durata perioadei în care un club poate să amâne plata salariului unui jucător, fără a risca să-l piardă.

Astfel de meciuri nu le joci pentru bani, iar băieţii s-au comportat aşa cum a trebuit. Le-am dat prime după meci

Arpad Paszkany, patron CFR Cluj

Fii primul care află ultimele ştiri din sport direct pe telefonul tău mobil! m.prosport.ro

Aboneaza-te la:
Email
RSS
Trimite pe:
Twitter
Yahoo! Mess
Comentarii / 20 comentarii
Comentează
  • GALERIILE CRAPIDULUI = WC-UL CFR-ULUI

    suporter CFR Cluj
  • Fa bani de buzunar prin munca online cateva minute pe zi.
    Detalii si DOVEZI pe www.kudos-ro.tk

    suporter CS Mioveni
  • @PETROLUL: esti bolnav ma, o toci pe *

    suporter CFR Cluj
  • Ma adresez "Petrolul"-lui: In numele tuturor ungurilor iti urez urmatoarea: cancerul sa te manince impreuna cu toti incultii ca tine.Nici nu te poti compara cu nici unul dintre unguri fiindca esti un * cu ochi!

    suporter CFR Cluj
  • www.fetitepebani.ro - peste 100 de anunturi cu escorte din toata tara, fetite TS, BDSM, saloane de masaj, cluburi de noapte, hoteluri discrete si altele.

    WWW.FETITEPEBANI.RO - cel mai complet site de escorte!

  • Doi u -isti povestesc: primul catre celalalt- Ai auzit ca se impart bilete gratuite la meciul CFR-u?
    celalalt- Dar nu s a jucat meciul deja?
    -Ba da, dar se da in reluare la cinema Odeon
    -Aha, si e in 3 D?
    -Nu, in 3-1!!!!!!

    suporter CFR Cluj
  • @cfr: tare asta..

    suporter CFR Cluj
  • @PETROLUL: Bai ruptilor in * si muritori de foame, macar tacetzi din *. aia de gura sa nu va mai auda lumea.......

    suporter CFR Cluj
  • 12:35,12:36,12:37,12:38 si 12:39 sunt unul si aceeasi persoana.Dar in locul lui alegeam niste echipa mai cunoscute,nu sate gen vaslui,muioveni,ciorile borate 1923 ghiulesti,catunul chiatra neamt sau tigancity ploiesti.

    suporter CFR Cluj
Comentează articolul

Redactorii Prosport.ro isi rezerva dreptul de a modera comentariile. Sustine-ti echipa si punctul de vedere, dar nu ca pe stadion. Si in limita a 1.000 de caractere.

Campurile marcate cu rosu nu sunt valide!

Comentariul a fost adaugat!

NOU! Ai un gravatar? Scrie în formular adresa de email asociată, şi comentariul tău va ieşi în evidenţă.
(adresa de email nu va fi făcută publică)
suporter al echipei:
Stiri comentate in ultimele 24H
376
158
136
105
96
BusinessMagazin.ro
Cele zece slujbe care nu vor dispărea niciodată - GALERIE FOTOCele zece slujbe care nu vor dispărea niciodată - GALERIE FOTO

Unele meserii vor dispărea în următorii zece ani, dar tehnologia pare să nu îi afecteze pe cei cu studii în...

Cele mai neobişnuite ceasuri din lume - GALERIE FOTO
52 de lucruri utile pe care trebuie neapărat să le ştii - GALERIE FOTO
CSID.ro
Ce să mănânci ca să scapi de durerile menstruale (21:00)Ce să mănânci ca să scapi de durerile menstruale (21:00)

Regimul alimentar trebuie să excludă carbohidraţii rafinaţi: zahăr alb sau brun, produsele de cofetărie şi...

Pentru 7 din 10 români sexul bun înseamnă sănătate (21:00)
Ai probleme cu inima? Înainte de medicamente, alege să-ţi schimbi...
Apropo.ro
Ce s-a ales de predicţiile din 1900 (Partea a II-a)Ce s-a ales de predicţiile din 1900 (Partea a II-a)

Iată continuarea predicţiilor prezentate ieri, scrise acum 100 de ani de un fost inginer al Căilor Ferate...

Se linge de jos în sus, până ajungi la Iisus! (Poze)
Cum să faci un avion propulsat de... muşte!
ProTVMagazin.ro
Pe plaja, vedetele arată şi mai sexy goale!Pe plaja, vedetele arată şi mai sexy goale!

Pe alte meleaguri, vedetele stau în continuare dezbrăcate la soare. Una dintre ele este fiica Ornellei Mutti,...

Filmuleţ XXX Silvina Luna: “N-am avut orgasm când am făcut sex în...
Cele mai scandaloase poze “scurse” ale unui supermodel
Sexgen.ro
Ai da bani să faci sex cu o prostituată grasă?Ai da bani să faci sex cu o prostituată grasă?

Seara începuse promiţător. Băutură era destulă. Voia bună a descălecat la întâlnirea cu tineretul. La...

Cum comunică femeile, cum comunică bărbaţii – partea I
Imbunatateste-ti abilitatile de a face cunnilingus! – partea 1
Showbiz.ro
Pentru un weekend sănătos!Pentru un weekend sănătos!

Cea mai aşteptată zi a săptămânii a sosit. Hai să ne bucurăm de un sfârşit de săptămână de vis!

Are 29 de ani şi este virgină!
Pe timp de ploaie!
Descopera.ro

				
				Ce fel de femei preferă bărbaţii?				
			Ce fel de femei preferă bărbaţii?

Când vine vorba de găsirea unor partenere, bărbaţii nu apreciază neapărat farmecul...

Un dinozaur cu „braţe extrem de mici” a fost descoperit...
Dorinţa de a cuceri Everestul duce la formarea unor cozi de...
Tare.ro

				
				Clienta fara chiloti pe ea (01:00)				
			Clienta fara chiloti pe ea (01:00)

 O surpriza "placuta" pentru baiatul care livreaza pizza

Esti un tip al naibii de norocos (02:37)
Daca a vrut sa testeze portbagaju, a ajuns sa testeze si...
Travel.Descopera.ro
O oră pe TamisaO oră pe Tamisa

Între Big Ben şi Turnul Londrei, Tamisa taie malurile într-un unghi larg, cotind dreapta chiar...

Lungul drum spre Lhasa. Ultimul episod: mititel, înfăşăţel
Stuttgart – domeniul Mercedes
OneMagazine.ro


Topul celor mai "hot" femei din lume
Topul celor mai "hot" femei din lume

Fotomodelul Bar Rafaeli, fosta iubită a actorului american Leonardo DiCaprio, ocupă prima poziţie în topul...

Topul celor mai elegante decenii
Valul feminin din cinematografie