Gaz Metan a învins Spartak Subotica, scor 2-1, într-un meci amical

4 iul 2017 1419 afişări Comentează şi tu Liga 1

Gaz Metan Mediaş a învins, marţi, cu scorul de 2-1, formaţia sârbă Spartak Subotica, într-un meci de pregătire disputat în cadrul cantonamentului de la Zlatibor, din Serbia, relatează site-ul grupării ardelene.

Cristian Pustai a aliniat o formulă de echipă cu jucători care au evoluat mai puţin în celelalte jocuri de pregătire, precizează site-ul gaz-metan-medias.ro.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 8, prin Olivian Surugiu, care a deviat pe lângă portar după o pasă bună a lui Cristian Danci. În minutul 22, Alexandru Buziuc a şutat la poartă după un corner, portarul a respins, iar Sebastian Cojocnean, jucător aflat în probe, a marcat. Oaspeţii au redus din diferenţă după pauză.

Tot marţi, Gaz Metan va întâlni Buducnost Podgorica, în ultima partidă de verificare.