Faza care a APRINS derby-ul CFR - Dinamo! Filip: "Şi jucătorii lor spun că nu a fost penalty! Nu dau nume!"

11 aug 2017 2484 afişări Comentează şi tu Liga 1

CFR Cluj s-a impus în faţa lui Dinamo, scor 1-0, după un meci echilibrat şi tensionat, încheiat de gazde cu două eliminări. Faza care a încins cel mai mult spiritele s-a petrecut în prima repriză, în minutul 36, când centralul George Găman a indicat penalty după un presupus henţ al lui Nedelcearu. Culio a transformat şi a înscris astfel singurul gol al partidei.

Dinamoviştii au protestat vehement în momentul în care Găman a indicat punctul cu var, dar şi după meci. Căpitanul Steliano Filip a declarat că inclusiv jucători ai CFR-ului i-au spus că penalty-ul a fost acordat incorect.

"Au spus şi unii jucători de la CFR, care erau la încălzire, dar nu pot să dau nume, ca nu e corect, au spus ca nici vorbă de penalty. E păcat, pentru că am făcut un meci mare azi, un meci bun, păcat că nu am reuşit să băgăm mingea în poată", a declarat Steliano Filip la Dolce Sport.