Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » FABULOS!** Arabii vor să cumpere Dinamo! Vezi PREȚUL pentru care roș-albii pot deveni „Man City de România”

FABULOS!** Arabii vor să cumpere Dinamo! Vezi PREȚUL pentru care roș-albii pot deveni „Man City de România”

Piața europeană a fotbalului a devenit extrem de interesantă pentru șeicii din lumea arabă. Rând pe rând, cluburi ca Manchester City, Malaga sau PSG au fost preluate de investitori arabi.
FABULOS!** Arabii vor să cumpere Dinamo! Vezi PREȚUL pentru care roș-albii pot deveni "Man City de România"

Piața europeană a fotbalului a devenit extrem de interesantă pentru șeicii din lumea arabă. Rând pe rând, cluburi ca Manchester City, Malaga sau PSG au fost preluate de investitori arabi.

Se pare că în viitorul apropiat, arabii își vor face simțită și în România. Conform www.footballfabulous.com, Nicolae Badea, președintele CA al lui Dinamo, negociază vânzarea clubului pentru aproximativ 20 de milioane de euro! Oamenii de afaceri au venit în România prin intermediul lui Fathi Taher.

Se pare că Nicolae Badea ar fi făcut mai multe vizite la Abu Dhabi, acolo unde s-au purtat mai multe runde de negocieri. Badea și ceilalți acționari au de recuperat și investițiile făcute în club, motiv pentru care s-a discutat și modalitatea prin care se poate rezolva această problemă. Drepturile federative a patru-cinci jucători vor rămâne în posesia lui Badea, Borcea și Săvulescu, care astfel vor lichida și propriile conturi cu Dinamo.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]