EXCLUSIV | Ofertă concretă din Spania pentru unul dintre "copiii" lui Hagi! Meciul cu FCSB l-ar putea propulsa în La Liga

10 sep 2017 12659 afişări Comentează şi tu Liga 1

Jocurile bune făcute de Cristi Ganea în ultima vreme şi convocarea la naţională l-au aşezat pe fundaşul stânga al Viitorului pe lista unor cluburi importante din Europa. S-a vorbit de Anderlecht, apoi s-a vehiculat interesul celor de la Malaga, club ce activează în LaLiga. Spaniolii au trimis de curând o ofertă concretă către gruparea lui Hagi, suma înaintată fiind de 400.000 de euro.

Ganea (25 de ani) a fost titular integralist cu Armenia (1-0), în preliminariile CM, şi a jucat 70 de minute în amicalul cu Chile (3-2). Aseară, împotriva FCSB (1-0 pentru Viitorul) a făcut din nou un meci foarte bun, trimiţând din nou extrem de periculos din lovitură liberă, în minutul 58. El a înscris două goluri senzaţionale în acest sezon, cu execuţii a la Roberto Carlos, unul împotriva lui Gaz Metan, în Liga 1, iar celălalt împotriva ciprioţilor de la Apoel Nicosia, în preliminariile Champions League, care a fost şi golul victoriei constănţenilor.

Din informaţiile care au apărut în presă, Hagi ar cere 600.000 de euro. Ganea este monitorizat şi de alte cluburi din Spania.