CSMS Iaşi e noul lider al Ligii 1. CFR, la prima înfrângere din acest sezon

7 aug 2015 3649 afişări Comentează şi tu Liga 1

Formaţia CSMS Iaşi a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa CFR Cluj, într-un meci din etapa a cincea a Ligii I, în care oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 20.

Golurile au fost marcate de Golubovici '24 (penalti) şi Enescu '38 pentru CSMS Iaşi, respectiv Larie '78 (penalti) pentru CFR Cluj.

De la CFR Cluj a fost eliminat portarul Mihai Mincă în minutul 20, pentru o intervenţie la Golubovici.

1-0: Golubovici a transformat un penalti acordat pentru faultul lui Mincă la Golubovici.

2-0: Enescu a mărit diferenţa de pe tabela de marcaj cu un şut din afara careului.

2-1: Larie a transformat un penalti acordat pentru o intervenţie a lui Mihalache la Guima.

CSMS Iaşi: Grahovac - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ţigănaşu - Enescu, Mitic - Viveiros (Ciucă '83), Grigorie (Creţu '66), Bole - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

CFR Cluj: Mincă - Coelho, Larie, Tînc, Camora - Petrucci, Mureşan - Tiago Lopes, Negruţ (Marc '23), Păun (Voiculeţ '46) - Beleck (Guima '46). Antrenor: Francisc Dican.

Cartonaşe galbene: Bole '3, Grahovac '78 / Tiago Lopes '59, Guima '69, Mureşan '82

Cartonaş roşu: Mincă '20

Arbitri: Cătălin Popa - Marius Nicoară, Adrian Popescu - Marian Barbu

Observatori: Constantin Ştefan, Bogdan Buhuş.