Concordia Chiajna, învinsă în primul amical din Serbia, scor 1-4 cu FC Napredak Krusevac

28 iun 2017 713 afişări Comentează şi tu Liga 1

Formaţia Concordia Chiajna a pierdut, marţi, cu scorul de 4-1 (1-0), în faţa echipei FC Napredak Krusevac, locul 4 în sezonul trecut din campionatul Serbiei, în primul amical din Serbia.

"Deşi scorul este unul drastic, elevii lui Alexa au jucat de la egal la egal cu sârbii, şi-au creat ocazii de gol, însa nesincronizările din defensivă au fost hotărâtoare în stabilirea rezultatului final", scrie site-ul Concordiei Chiajna.

Golul echipei din Lgia 1 a fost marcat de Marian Cristescu, cu 10 minute înainte de final, în urma unui lob peste portar.

Concordia a început în formula: Bălgrădean, Albu, Zeba, Bucurică, Raul Costin, V. Gheorghe, Deaconu, Buleică, Grădinaru, Kortzorg, Pena. După pauză, au mai jucat: Drăghia, Răsdan, Fota, Munteanu, Cristescu, Rogoveanu, Ciobanu şi Răducanu.