Acasa » Fotbal Intern » Liga 1 » Ciobotariu, după primul meci în fața a 20.000 de „câini”:** „Abia acum m-am simțit antrenorul lui Dinamo!” Care e cel mai mare regret al lui

Ciobotariu, după primul meci în fața a 20.000 de „câini”:** „Abia acum m-am simțit antrenorul lui Dinamo!” Care e cel mai mare regret al lui

Dinamo a învins-o cu 2-0 pe Gaz Metan, însă ritmul partidei nu l-a mulțumit pe tehnicianul "câinilor", care s-a arătat încântat în schimb de atmosfera creată de fani pe National Arena. Antrenorul roș-albilor și-a exprimat regretul că nu a fost ales cel mai mare stadion al țării ca gazdă și pentru derby-ul cu Steaua, pierdut de dinamoviști cu 1-2. "În primul rând vreau să remarc atmosfera de pe stadion și să le mulțumesc fanilor pentru asta. Azi am simțit într-adevăr că sunt antrenorul lui Dinamo. Victoria este a lor. Am avut o posesie bună, succesul este meritat. Nu mi-a plăcut însă ritmul echipei, primul meci al sezonului este întotdeauna cel mai dificil. Rămân cu imaginea stadionului îmbrăcat în alb și roșu, suporterii dinamoviști știu să facă atmosferă, una care pe mine chiar m-a mișcat. Regret că nu am ales să jucăm aici și meciul cu Steaua din campionat, la vremea respectivă", a spus Ciobotariu la conferință.
Ciobotariu, după primul meci în fața a 20.000 de "câini":** "Abia acum m-am simțit antrenorul lui Dinamo!" Care e cel mai mare regret al lui

Dinamo a învins-o cu 2-0 pe Gaz Metan, însă ritmul partidei nu l-a mulțumit pe tehnicianul „câinilor”, care s-a arătat încântat în schimb de atmosfera creată de fani pe National Arena. Antrenorul roș-albilor și-a exprimat regretul că nu a fost ales cel mai mare stadion al țării ca gazdă și pentru derby-ul cu Steaua, pierdut de dinamoviști cu 1-2.

„În primul rând vreau să remarc atmosfera de pe stadion și să le mulțumesc fanilor pentru asta. Azi am simțit într-adevăr că sunt antrenorul lui Dinamo. Victoria este a lor. Am avut o posesie bună, succesul este meritat. Nu mi-a plăcut însă ritmul echipei, primul meci al sezonului este întotdeauna cel mai dificil. Rămân cu imaginea stadionului îmbrăcat în alb și roșu, suporterii dinamoviști știu să facă atmosferă, una care pe mine chiar m-a mișcat. Regret că nu am ales să jucăm aici și meciul cu Steaua din campionat, la vremea respectivă”, a spus Ciobotariu la conferință.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]