CFR Cluj - FC UFA 0-2, într-un amical jucat în Cipru. Formaţia lui Conceicao, la a treia înfrângere în patru meciuri

30 ian 2016 2034 afişări Comentează şi tu Liga 1

CFR Cluj a pierdut, sâmbătă, scor 0-2, al patrulea meci de pregătire al turneului din Cipru, împotriva echipei FC UFA (locul 13 în Rusia), informează site-ul oficial al clubului din Gruia.

Golurile au fost marcate de Haris Handzic, în minutul 30, şi Marcinho, în minutul 57, din lovitură de pedeapsă. Noua achiziţie a clujenilor, Juan Ruiz, crescut la formaţia spaniolă Deportivo La Coruna, a fost din nou titular.

Antrenorul Toni Conceicao a trimis în teren următoarea formulă: Marc - Dani, Goian, Tînc, Camora - Nascimento, Petrucci - Juan Ruiz, Tiago Lopes, Vitor Bruno - Beleck.

CFR Cluj a mai jucat, în Cipru, contra celor de la Kuban Krasnodar (0-1), Tom Tomsk (3-2) şi Partizan Belgrad (1-3). Formaţia din Gruia mai are de jucat un singur meci amical, contra celor de la FK Atlantas, marţi, 2 februarie.

Liga 1 va fi reluată vineri, 12 februarie, cu etapa a 24-a. CFR Cluj va juca în deplasare, sâmbătă, 13 februarie, la Astra Giurgiu.