Când Balauru se supără pe fotbalistul de "60 de kilograme"! Portarul Voluntariului, cuvinte fără perdea la adresa lui Florin Tănase: "Şi când bate vântul cade". Faza care l-a scos din minţi

16 iul 2017 11465 afişări Comentează şi tu Liga 1

FCSB a învins acasă FC Voluntari, scor 2-1, într-un meci cu un penalty şi cu un gol al gazdelor în minutul 90+2. Dragoş Balauru a fost foarte supărat la finalul partidei. Motivul: presupusul fault al său în careu asupra lui Florin Tănase.

În minutul 33, Dragoş Balauru s-a aruncat peste picioarele lui Florin Tănase, în careu, iar centralul a dictat penalty. Învins de două ori, pe Arena Naţională, Balauru a fost foc şi pară pe Tănase, pe care l-a atacat: "Este un rezultat mincinos, chiar dacă au avut posesia. Nu ştiu dacă a fost penalty, trebuie să revăd faza. Dar toată ţara ştie cum cade Tănase, dar nimeni nu ia nicio măsură. Cred că şi când bate vântul cade, că şi aşa are 60 de kilograme. Pentru acest sezon ne-am propus o clasare cât mai sus",a declarat Balauru la DigiSport.

Faza penalty-ului din minutul 33

Dennis Man a adus victoria FCSB-ului, în minutul 90+2, atunci când De Amorim a centrat de pe stânga, Teixeira a recentrat, iar Man a pus capul pentru golul de trei puncte.