Acasa » Diverse » De la Ferrari, fără număr!** Instanța a decis ca Gabi Popescu să primească daune de 400.000 de euro

De la Ferrari, fără număr!** Instanța a decis ca Gabi Popescu să primească daune de 400.000 de euro

Instanța i-a dat dreptate lui Gabi Popescu (foto) în procesul pe care acesta l-a intentat celor de la Ferrari. Mașina fostului internațional român a luat foc în 2006, pe Autostrada Soarelui, la scurt timp după ce o achiziționase. După aproape cinci ani de la incident, Tribunalul București a decis că fostul jucător trebuie să primească aproximativ 400.000 de euro. În 2006, Gabi Popescu a avut parte de un incident neplăcut pe Autostrada Soarelui, când mașina sa, marca Ferrari, a luat foc și a ars aproape în întregime. Fostul internațional achiziționase de puțin timp automobilul și s-a decis să dea în judecată firma italiană, care a susținut că fostul jucător al Valenciei este responsabil pentru incident. Ieri, Tribunalul București i-a dat dreptate lui Popescu, iar producătorul de automobile trebuie să-i achite aproximativ 400.000 de euro. „Vreau să-mi recuperez banii" „Instanța română a stabilit că Ferrari trebuie să-mi achite circa 280.000 de euro daune materiale, care reprezintă contravaloarea automobilului, aproximativ 50.000 de euro daune morale, o sumă în jurul a 45.000 de euro drept dobânda legală, stabilită în urma unei expertize, și 57.000 de lei cheltuieli de judecată. Nu vreau să comentez mai mult. Vreau doar să-mi recuperez banii", a spus Gabi Popescu pentru ProSport.
De la Ferrari, fără număr!** Instanța a decis ca Gabi Popescu să primească daune de 400.000 de euro

Instanța i-a dat dreptate lui Gabi Popescu (foto) în procesul pe
care acesta l-a intentat celor de la Ferrari. Mașina fostului
internațional român a luat foc în 2006, pe Autostrada Soarelui, la
scurt timp după ce o achiziționase. După aproape cinci ani de la
incident, Tribunalul București a decis că fostul jucător trebuie să
primească aproximativ 400.000 de euro.

În 2006, Gabi Popescu a avut parte de un incident neplăcut pe
Autostrada Soarelui, când mașina sa, marca Ferrari, a luat foc și a
ars aproape în întregime. Fostul internațional achiziționase de
puțin timp automobilul și s-a decis să dea în judecată firma
italiană, care a susținut că fostul jucător al Valenciei este
responsabil pentru incident. Ieri, Tribunalul București i-a dat
dreptate lui Popescu, iar producătorul de automobile trebuie să-i
achite aproximativ 400.000 de euro.

„Vreau să-mi recuperez banii”

„Instanța română a stabilit că Ferrari trebuie să-mi achite circa
280.000 de euro daune materiale, care reprezintă contravaloarea
automobilului, aproximativ 50.000 de euro daune morale, o sumă în
jurul a 45.000 de euro drept dobânda legală, stabilită în urma unei
expertize, și 57.000 de lei cheltuieli de judecată. Nu vreau să
comentez mai mult. Vreau doar să-mi recuperez banii”, a spus Gabi
Popescu pentru ProSport.

Comentarii 0

Lasă un răspuns

Trebuie să fii autentificat pentru a publica un comentariu.
  1. Nu folosiți cuvinte care să aducă o vătămare morală celorlalte persoane care comentează.
  2. Vă rugăm să faceți referiri doar la articolul în cauză și să nu folosiți un limbaj vulgar sau care să jignească.
  3. Nu sunt permise comentariile discriminatorii.
  4. Pentru protecția dumneavostră nu folosiți în comentarii informații personale.
  5. Daca aveți vreo plângere legată de administrarea siteului vă rugăm să trimiteți un mesaj la adresa de mail: [email protected]