VIDEO | Claudiu Keşeru a marcat un gol foarte important pentru Ludogoreţ în Europa League

16 feb 2017 2572 afişări Comentează şi tu Stranieri

Internaţionalul român Claudiu Keşeru a înscris un gol pentru formaţia Ludogoreţ Razgrad, care a pierdut pe teren propriu cu FC Copenhaga, scor 1-2, joi, în manşa tur a şaisprezecimilor de finală ale Europa League.

Oaspeţii au deschis scorul în al doilea minut de joc, după autogolul lui Anicet, iar Youssef Toutouh a dublat avantajul danezilor în minutul 53.

Intrat pe teren în minutul 62, în locul lui Misidzhan, Claudiu Keşeru a redus din diferenţă în minutul 81. Atacantul, în vârstă de 30 de ani, a reluat din apropiere, după ce, în aceeaşi fază, brazilianul Marcelinho a trimis mingea în bară. A fost al patrulea gol marcat de Keşeru în acest sezon al cupelor europene, după cele trei reuşite în Liga Campionilor.