S-a trezit Keşeru! Atacantul român a marcat două goluri Slavia Sofia - Ludogoreţ 0-4

9 sep 2017 1130 afişări Comentează şi tu Stranieri

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat două goluri pentru formaţia Ludogoreţ Razgrad, care s-a impus, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-0, în faţa echipei Slavia Sofia, în etapa a opta din campionatul Bulgariei.

Keşeru a punctat în minutele 4 şi 21, al doilea gol reuşindu-l din penalty. El a ajuns la patru goluri în acest sezon din campionat. Vura, în minutul 49, şi Juninho, în minutul 75, au mai înscris pentru campioana en titre a Bulgariei.

Claudiu Keşeru a evoluat până în minutul 71, când i-a lăsat locul lui Juninho, în timp ce fundaşul Cosmin Moţi a fost doar rezervă.

În clasament, Ludogoreţ a acumulat 18 puncte şi se află pe locul 2, la un punct de liderul ŢSKA Sofia. Slavia Sofia ocupă penultima poziţie, a 13-a, cu cinci puncte.