Restart pentru Adi Popa! Fostul stelist a început ca titular noul sezon din Championship. Cum s-a descurcat Reading

5 aug 2017 4012 afişări Comentează şi tu Stranieri

Internaţionalul român, Adi Popa, a fost integralist, sâmbătă, pentru Reading în prima etapă a ligii secunde din Anglia, contra londonezilor de la Queens Park Rangers.

Reading a pierdut în etapa inaugurală din Championship, scor 2-0, în deplasarea cu QPR. Golurile partidei au fost marcate de atacantul gazdelor, Conor Washington, în minutele 22 şi 59. Al doilea gol a fost marcat dintr-o lovitură de pedeapsă.

Reading a evoluat în inferioritate numerică din minutul 56, când fundaşul portughez Tiago Illori a fost eliminat. Illori l-a faultat pe Pawel Wszolek în supraţa de pedeapsă.