O nouă victorie pentru Şumudică în campionatul Turciei. Silviu Lung şi Boldrin au fost titulari

9 sep 2017 4583 afişări Comentează şi tu Stranieri

Formaţia Kayserispor, antrenată de Marius Şumudică, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Sivasspor, în etapa a patra din campionatul Turciei.

Umut Bulut, în minutul 38, şi Nikola Stojiljkovic, în minutul 83, au marcat golurile învingătorilor.

Marius Şumudică a folosit următoarea formulă de echipă la oaspeţi: Lung Jr. - Oliveira Lopes, Kucher, Kana-Biyik, Kas - Cinaz, Badji - Mujangi Bia (R. Mendes 52'), Turuc, Boldrin (Vural 65') - Bulut (Badji 38').

Fundaşul Cristian Săpunaru a fost doar rezervă, la Kayserispor.

În urma acestei victorii, Kayserispor a acumulat şapte puncte şi a urcat pe locul 4, la trei puncte de liderul Beşiktaş. Sivasspor se află pe poziţia a 14-a, cu trei puncte. Pentru formaţia lui Şumudică urmează meciul de pe teren propriu cu Antalyaspor, programat vineri, de la 20:00.