Mihai Costea face senzaţie la arabi. Ce a reuşit în ultima etapă

19 feb 2016 10686 afişări Comentează şi tu Stranieri

Mihai Costea (27 de ani), fost jucător la Universitatea Craiova şi Steaua, a înscris două goluri în victoria echipei sale, Al-Ittihad Kalba, scor 2-1, împotriva celor de la Al Urooba

Costea a deschis scorul în minutul 52 al partidei, gazdele au reuşit să egaleze în minutul 88, iar meciul a avut parte de un final încins. În minutul 90+2, cei de la al Urooba au primit un penalty, după ce un coechipier al fostului jucător de la FC Voluntari a făcut un fault şi a fost eliminat.

Cei de la Al Urooba au ratat lovitura de pedeapsă, iar, la ultima fază, în minutul 90+8, Mihai Costea a marcat al doilea său gol şi a adus victoria echipei sale. După cele două goluri reuşite în această partidă, Costea a ajuns la şapte goluri şi patru pase decisive în patru partide.

Sursa: MEDIAFAX