10 ian 2018 1886 afişări Comentează şi tu Stranieri
Kayserispor s-a impus categoric în al doilea amical al iernii! Silviu Lung şi Săpunaru au fost titulari FOTO Twitter Kayserispor

Kayserispor - Slovacko 4-1

Echipa de start a celor de la Kayserispor:

• Lung Jr. - Săpunaru, Atila, Kana, Kucher - Samil, Badji - Amorim, Mendes, Deniz - Bulut
  • Rezerve: Muammer, Vedat, A. Gyan, Levent, Espinoza, Meleg, Berkant, Varela, Boldrin, Erdal, Stojiljkovic

Min 79 GOOOL Kayserispor! Cei de la Slavcko au cedat complet iniţiativa, iar Varela înscrie pentru 4-1.

Min 66 GOOOL Kayserispor! Turcii se distanţează din nou la o diferenţă de două goluri. Stojiljkovic duce scorul la 3-1.

Min 46 GOOOL Slovacko! Cehii încep perfect repriza a doua, reuşind să reducă din diferenţă prin Filip Kubala.

Min 44 GOOOL Kayserispor! Ryan Mendes a majorat diferenţa în favoarea turcilor.

Min 28 GOOOL Kayserispor! Umut Bulut a deschis scorul pentru formaţia antrenată de Marius Şumudică!

Kukesi a fost primul adversar întâlnit de revelaţia din Turcia, însă Kayserispor a fost învinsă, 1-2. Reuşita echipei lui Şumudică a fost una de excepţie, înscris de Atila Turan cu un şut de la peste 30 de metri. Cei de la Kukesi au marcat două goluri în două minute (21', 22'), însă Kayserispor a răspuns la aproximativ 20 de minute distanţă. În minutul 40, Atila Turan a punctat cu o execuţie de excepţie, din lovitură liberă, de la peste 30 de metri.

Kayserispor ocupă poziţia a 5-a în Turcia la finalul turului de campionat, la 6 puncte în spatele liderului Basaksehir şi la egalitate de puncte, 30, cu campioana en-titre, Beşiktaş.