Încă un meci neconvingător făcut de Cristi Tănase. Mijlocaşul român a jucat 67 de minute pentru Sivasspor, în eşecul cu 0-1 în faţa lui Mersin

4 mar 2016 1792 afişări Comentează şi tu Stranieri

Mijlocaşul român Cristian Tănase a jucat 67 de minute pentru Sivasspor în eşecul echipei sale, scor 0-1, în deplasare, cu Mersin, în cadrul etapei a 24-a din prima ligă de fotbal din Turcia.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Welliton, în minutul 62. Cristi Tănase a fost înlocuit în minutul 67 cu Ibrahim Akin.

În urma acestui rezultat, Sivasspor ocupă locul 17, retrogradabil, cu 18 puncte. Mersin se află o poziţie mai sus în clasament, cu 20 de puncte.

Cristian Tănase (29 de ani) a bifat 6 prezenţe pentru Sivasspor în acest sezon, în care nu a înscris niciun gol şi a primit 3 cartonaşe galbene. Tănase s-a transferat pe 8 ianuarie 2016 de la Tianjin Teda (China), din postura de jucător liber de contract.

Cristi Tănase are 41 de selecţii la echipa naţională a României, pentru care a marcat 6 goluri. Mijlocaşul a fost folosit în 7 meciuri din campania de calificare pentru EURO 2016, dar ultima prezenţă datează din 29 martie 2015.

Sursa: MEDIAFAX