Gardoş, doar rezervă pentru Southampton în ultimul amical al verii! Sfinţii au răpus-o pe Sevilla

5 aug 2017 1052 afişări Comentează şi tu Stranieri

Echipa la care este legitimat fundaşul român Florin Gardoş, Southampton, a învins, sâmbătă, formaţia FC Sevilla, scor 2-0, într-o partidă amicală.

Florin Gardoş s-a numărat printre rezervele echipei lui Mauricio Pellegrino, dar nu a evoluat niciun minut în ultima partidă amicală a echipei sale din presezon. Golurile partidei au fost marcate de Jack Stephens în minutul 24 şi Manolo Gabbiadini în minutul 82.

Southampton l-a transferat pe internaţionalul român în 2014, de la FCSB, pentru suma de 6,8 milioane de euro. Trecut prin mai multe accidentări, Gardoş a evoluat în 18 meciuri pentru prima echipă a celor de la Southampton, respectiv în 14 partide pentru echipa de rezerve.