Claudiu Keşeru a marcat două goluri în meciul Ludogoreţ - Vereya, scor 3-1

12 aug 2017 864 afişări Comentează şi tu Stranieri

Atacantul Claudiu Keşeru a marcat două goluri pentru echipa Ludogoreţ Razgrad, care a câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în faţa echipei Vereya Stara Zagora, în etapa a cincea din campionatul Bulgariei.

Keşeru a înscris primele două goluri ale întâlnirii, în minutele 25 şi 31, iar Georgi Andonov a micşorat diferenţa pentru oaspeţi cu trei minute înainte de pauză. Anicet a stabilit scorul final, prin golul marcat în minutul 58.

În vârstă de 30 de ani, Keşeru a ajuns la patru goluri marcate, în şase apariţii în acest sezon, în toate competiţiile. El are şi trei pase decisive.

Claudiu Keşeru a fost integralist, în timp ce fundaşul Cosmin Moţi, celălalt jucător român de la Ludogoreţ, a fost doar rezervă.

În urma acestui rezultat, Ludogoreţ acumulează 10 puncte şi ocupă locul al doilea, la un punct de liderul Cherno More Varna. Echipa lui Keşeru şi Moţi are, însă, un meci mai puţin disputat. Vereya este a patra în clasament, cu şapte puncte.

Pentru Ludogoreţ urmează meciul cu echipa lituaniană Suduva, din prima manşă a play-off-ului Europa League. Prima partidă va avea loc joi, de la 21:30, pe terenul campioanei Bulgariei.