Aşa arată meciul PERFECT! Atacantul român care a ales o destinaţie exotică a făcut senzaţie în a doua partidă la noua echipă. Hat-trick în 46 de minute şi o revenire fabuloasă

7 iul 2017 10672 afişări Comentează şi tu Stranieri

Andrei Ciolacu a avut parte de un meci perfect în Singapore! Fostul atacant de la Rapid şi ASA Târgu Mureş a marcat un hat-trick la a doua partidă jucată în exoticul campionat şi şi-a ajutat echipa să pună în scenă o revenire de senzaţie.

Transferat la începutul acestei luni la Warriors FC, vârful de 24 de ani a jucat, vineri, a doua partidă pentru noua echipă şi a fost omul meciului Warrios FC - Home United 4-3, din Cupa Ligii.

Folosit titular, Ciolacu a marcat primul gol în minutul 22, din penalty, şi a făcut 1-2, după ce Plazibat şi Rifqi marcaseră pentru oaspeţi. Până la pauză, Home United a majorat diferenţa, tot din penalty, iar repriza a doua a adus o revenire incredibilă a gazdelor. Ciolacu a marcat din nou în minutul 64, iar la doar 240 de secunde distanţă a reuşit hat-trick-ul, egalând la trei. Până la final, Webb a înscris golul de 4-3, iar Warriors a reuşit să câştige, chiar dacă Jaffar a fost eliminat în minutul 79.

În urma victoriei, Warrios FC devine primul lider al Grupei A din Cupa Ligii din Singapore. În campionat, echipa lui Ciolacu ocupă locul al patrulea, cu 24 de puncte, şapte mai puţine decât liderul Albirex Nigata.

Fost jucător la Rapid, CS Otopeni, Slask Wroclaw şi ASA Târgu Mureş, Ciolacu a semnat cu Warriors pe 1 iulie, din postura de jucător liber de contract, după ce şi-a reziliat înţelegerea cu mureşenii.