Adrian Petre a marcat primul gol pentru Esbjerg

13 aug 2017 2323 afişări Comentează şi tu Stranieri

Atacantul Adrian Petre, în vârstă de 19 ani, a marcat un gol pentru Esbjerg fB în meciul pierdut, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Vejle Boldklub, în etapa a treia din liga a doua a Danemarcei.

Adrian Petre a înscris în minutul 21, din penalty. Oaspeţii au punctat în minutele 11 şi 27, prin Alan Goncalves Sousa, respectiv Rasmus Lauritsen. Acelaşi Lauritsen a fost eliminat în prelungirile reprizei a doua, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Transferat în această vară de la UTA Bătrâna Doamnă, Adrian Petre are un gol şi o pasă decisivă, în primele trei etape ale ligii secunde daneze.

În clasament, Esbjerg rămâne cu şase puncte şi ocupă locul 3, în timp ce Vejle acumulează maximum de puncte după primele trei runde şi se menţine pe prima poziţie.