Moţi şi Keşeru, învinşi de echipa lui Liviu Antal! Toate rezultatele de miercuri, din turul doi preliminar al Ligii Campionilor

13 iul 2017 14991 afişări Comentează şi tu Liga Campionilor

Formaţia lituaniană Zalgiris Vilnius, cu Liviu Antal titular, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa bulgară Ludogoreţ Razgrad, la care Cosmin Moţi a fost integralist, iar Claudiu Keşeru a fost introdus pe parcurs, în prima manşă din turul doi preliminar al Ligii Campionilor.

Anicet a deschis scorul pentru oaspeţi, în minutul 18, dar lituanienii au revenit spre finalul jocului şi au marcat prin Nyuiadzi, în minutul 78, şi Kuklys, în minutul 86. Zalgiris a încheiat partida în inferioritate numerică, după eliminarea lui Sernas, din minutul 90+4, pentru cumul de cartonaşe galbene.

La gazde, atacantul Liviu Antal a evoluat până în minutul 60, lasăndu-i locul togolezului Serge Nyuiadzi, autorul golului de 1-1.

Dacă fundaşul Cosmin Moţi a jucat tot meciul la Ludogoreţ, atacantul Claudiu Keşeru a fost introdus în minutul 79.

Partida retur va avea loc miercuri, 19 iulie, pe terenul campioanei Bulgariei.

Alte rezultate înregistrate miercuri în manşa tur din turul doi preliminar al Ligii Campionilor:

• Spartaks (Letonia) - FC Astana (Kazahstan) 0-1
  • APOEL Nicosia (Cipru) - Dudelange (Luxemburg) 1-0
  • Hapoel Beer Sheva (Israel) - Honved (Ungaria) 2-1
  • Malmo FF (Suedia) - Vardar (Macedonia) 1-1
  • Sheriff Tiraspol (Moldova) - Kukesi (Albania) 1-0
  • Zrinjski (Bosnia) - Maribor (Slovenia) 1-2
  • BATE (Belarus) - Alashkert (Armenia) 1-1
  • Mariehamn (Finalnda) - Legia (Polonia) 0-0