După 382 de zile! Steaua nu mai înscrisese 3 goluri într-o repriză din septembrie 2009!

30 sep 2010 18 afişări Comentează şi tu Europa League
După 382 de zile! Steaua nu mai înscrisese 3 goluri într-o repriză din septembrie 2009! După 382 de zile! Steaua nu mai înscrisese 3 goluri într-o repriză din septembrie 2009!

Steaua a avut un început halucinant de meci în faţa italienilor de la Napoli şi după doar 16 minute conducea cu 3-0! Cribari (autogol), Tănase şi Kapetanos l-au învins rând pe rând pe De Sanctis şi au rezolvat în mare măsură soarta partidei.

382 de zile trecuseră de când "roş-albaştrii" nu mai reuşiseră să înscrie trei goluri într-o singură partidă, de la partida cu Gaz Metan Mediaş din Liga I. Atunci, Steaua a întors spectaculos scorul în repriza a doua şi a revenit de la 1-2 pentru a câştiga cu 4-2. Golurile Stelei au fost înscrise de Janos Szekely (48, 90 - pen) şi Nicoliţă (77).

Steaua (13 septembrie 2009): Tătăruşanu - Ninu, Rada, Ghionea, P. Marin - Nicoliţă, A. Ionescu, Bicflavi, Grzelak - Stancu, Kapetanos

4 jucători din titularii de astăzi au fost pe teren şi în meciul cu Gaz Metan Mediaş: Tătăruşanu, Nicoliţă, Stancu şi Kapetanos