VIDEO | Rusescu a marcat din nou în Turcia! Konyaspor - Osmanlispor 1-1. Torje a jucat 76 de minute

13 feb 2016 2339 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Raul Rusescu (27 de ani) a deschis scorul în meciul Konyaspor - Osmanlispor, disputat sâmbătă şi încheiat 1-1 pe tabelă, în etapa a 21-a din Turcia.

Atacantul român a marcat în minutul 64, pentru Osmanlispor. Sahiner a egalat trei minute mai târziu. Gabriel Torje (26 de ani) a fost şi el titular la Osmanlispor. Fostul mijlocaş dinamovist a fost schimbat în minutul 76.

4 - patru goluri a marcat până acum Rusescu pentru Osmanlispor

Osmanlispor ocupă locul 8 în prima ligă din Turcia, cu 26 de puncte. Konyaspor se află pe cinci, cu 34 de puncte, la egalitate cu Galatasaray şi Basaksehir. Fenerbahce este lider, cu 49 de puncte.

Sâmbătă, în prima ligă din Turcia, s-a mai jucat meciul Genclerbirligi - Bursaspor, scor 2-0, şi se va mai disputa partida Mersin - Galatasaray.