Umilit şi ironizat! Latovlevici a trăit din teren "ruşinea" din Başakşehir - Galatasaray 5-1. Adversarii se amuză: "Încercăm să progresăm în fiecare an". Pasă de gol pentru român

19 nov 2017 4864 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Iasmin Latovlevici a trăit din teren umilinţa la care a fost supusă echipa sa, Galatasaray, pe terenul celor de la Başakşehir. Liderul Turciei a pierdut cu 5-1 meciul în care fundaşul stânga român a oferit o pasă decisivă, iar adversarii i-au ironizat la finalul partidei.

Attamah (minutul 25), Adebayor (41, 58, 76 - penalty) şi Karim Frey (89) au punctat pentru cei de la Başakşehir. Iasmin Latovlevici, integralist la Galata, a pasat decisiv la reuşita lui Bafetimbi Gomis, din minutul 55. Atunci, francezul a redus din diferenţă, în momentul în care gazdele conduceau cu 2-0.

La finalul meciului, cei de la Başakşehir au postat pe contul lor de Twitter, fotografiile cu tabela de marcaj de la finalul meciului din stagiunea precentă şi cu cea de la jocul de sâmbătă, alături de mesajul ”Încercăm să progresăm în fiecare an”.

În urma rezultatului, Galatasaray rămâne liderul clasamentului, la egalitate de puncte cu Başakşehir, cele două formaţii find despărţite doar de golaveraj. Podiumul este completat de Beşiktaş, care a strâns 22 de puncte în 12 etape.