Tătăruşanu, titular în Fiorentina - Inter, scor 2-1. Formaţia pregătită de Paulo Sousa a urcat pe podium în Serie A

14 feb 2016 5147 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

AC Fiorentina, cu Ciprian Tătăruşanu titular, a câştigat, scor 2-1, meciul jucat pe teren propriu împotriva celor de la Inter Milano, în etapa a 25-a din campionatul Italiei

Golurile partidei au fost marcate de Marcelo Brozovic în minutul 26, care l-a lăsat pe Tătăruşanu fără reacţie, respectiv Borja Valero în minutul 60 şi Babacar în minutul 90+1. Alex Telles, fundaşul stânga de la Inter a văzut cartonaşul roşu în minutul 82 din pricina cumului de "galbene".

După această victorie, echipa antrenată de Paulo Sousa urcă pe locul trei, cu 49 de puncte în 25 de partide, în timp ce Inter, formaţie pregătită de Roberto Mancini, rămâne pe locul cinci, cu 45 de puncte.