Primul meci pentru Şumudică, primul eşec. Kayserispor - Konyaspor 1-2. Boldrin şi Hora au marcat, Lung şi Săpunaru au fost titluari

13 iul 2017 10763 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Kayserispor, formaţie antrenată de românul Marius Şumudică, a pierdut, joi, scor 1-2, meciul amical jucat împotriva echipei Konyaspor, la care a jucat şi românul Ioan Hora.

Fernando Boldrin, fostul jucător al celor de la FCSB, a marcat singurul gol al formaţiei lui Şumudică, în minutul 85. Şumudică i-a trimis în teren şi pe Cristian Săpunaru şi Silviu Lung jr, care au jucat din primul minut.

Ioan Hora, fost golgheter în Liga 1, a înscris şi el pentru Konyaspor, în minutul 67.

La Konyaspor a jucat, din minutul 73, şi Wilfried Moke, care s-a despărţit de FCSB în această vară şi a ajuns în Turcia de câteva zile.