Paris Saint-Germain a învins Toulouse, scor 2-1, şi s-a calificat în optimile Cupei Franţei

20 ian 2016 773 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Formaţia Paris Saint-Germain s-a calificat în optimile Cupei Franţei, după ce a trecut, marţi, cu scorul de 2-1, de echipa Toulouse, în 16-imile competiţiei.

Moubandje a deschis scorul pentru Toulouse în minutul 11, iar David Luiz a egalat pentru PSG în minutul 54. Victoria parizienilor a fost adusă de Ibrahimovic, în minutul 89, din penalti.

Tot în optimi au acces marţi echipa Sochaux, scor 2-1 cu Bastia, şi Sarre-Union, scor 1-0, cu Niort.