PAOK a remizat cu o echipă modestă în campionat! Răzvan Lucescu nu a avut reacţie, deşi echipa sa a jucat cu un om în plus mai bine de o repriză

12 sep 2017 739 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Echipa PAOK Salonic, pregătită de Răzvan Lucescu, a remizat, luni, în deplasare, scor 0-0, cu Apollon Smyrnis, în etapa a treia din campionatul Greciei.

PAOK a evoluat în superioritate numerică din minutul 32, după eliminarea lui Axel Juarez, pentru cumul de cartonaşe galbene.

Răzvan Lucescu a folosit următoarea formulă de echipă: Rey - Matos, Crespo, Varela, Leovac - Canas (Kace 63'), Pelkas (Mauricio 46') - Camos, El Kaddouri, Biseswar (R. Mak 72') - Prijovic.

În clasament, PAOK a acumulat cinci puncte şi se află pe poziţia a cincea, la două puncte de liderul AEK Atena. Smyrnis ocupă locul 13, cu două puncte.

Pentru echipa lui Răzvan Lucescu urmează partida cu Panetolikos, programată sâmbătă, de la 18:15.