Napoli e out din Cupa Italiei, după 0-2 cu Inter! Chiricheş a fost integralist

20 ian 2016 3891 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Formaţia Internazionale Milano s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei, după ce a învins, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Napoli, la care fundaşul Vlad Chiricheş a fost integralist.

Golurile au fost marcate de Jovetici, în minutul 74, cu un şut superb din afara careului, şi Ljajici, în minutul 90+2, în urma unui contraatac.

Gazdele au terminat partida în inferoritate numerică, după ce Mertens a văzut al doilea cartonaş galben în minutul 88 şi a fost eliminat.

În semifinalele Cupei Italiei s-au mai calificat Alessandria (liga a treia) şi AC Milan.

Ultimul meci din sferturi, Lazio Roma - Juventus Torino, va avea loc miercuri.