Moţi a înscris din nou din penalty şi a ajuns la 22 de goluri marcate pentru Ludogoreţ

5 aug 2017 1269 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Internaţionalul român, Cosmin Moţi, a marcat pentru Ludogoreţ, sâmbătă, în victoria de la Vitosha Bistritsa, scor 4-2, din etapa a patra a campionatului intern.

Cosmin Moţi a marcat golul de 2-2 pentru Ludogoreţ, dintr-o lovitură de pedeapsă, în minutul 38 al partidei cu Vitosha Bistritsa. Claudiu Keşeru, al doilea român aflat sub contract cu Ludogoreţ, nu a fost inclus în lot pentru partida de sâmbătă.

Pentru Ludogoreţ au mai punctat Vura (12'), Campanharo (72') şi Juninho (85'). Golurile gazdelor au fost marcate de Dolapchiev, în minutele 4 şi 36.

Cosmin Moţi a ajuns la 22 de goluri oficiale marcate pentru Ludogoreţ. Fundaşul român a fost transferat de la Dinamo Bucureşto, în 2012, pentru suma de 400.000 de euro.