Jucătorii lui Gâlcă au cedat nervos. FOTO | Gest extrem al portarului lui Espanyol. Ce i-a făcut lui Messi când argentinianul era căzut

6 ian 2016 9291 afişări Comentează şi tu Campionate Externe

Costel Gâlcă n-a mai rezistat în faţa celei mai bune echipe din lume. Espanyol a cedat cu 1-3 pe Camp Nou, în prima manşă a optimilor Cupei Spaniei. Frustrarea a accentuat nervozitatea în rândul jucătorilor lui Gâlcă şi s-a ajuns astfel la gesturi nesportive.

Espanyol a reuşit un 0-0 eroic în campionat şi mergea cu speranţe mari pe Camp Nou, în meciul din optimile Cupei Regelui. Meciul a început excelent pentru Espnayol, care a deschis scorul prin Caicedo, în minutul 9. A fost însă doar un foc de paie. Messi a egalat după doar trei minute şi tot el a făcut 2-1. Pique a dus scorul la 3-1, iar moralul jucătorilor lui Espanyol a fost serios zguduit.

În minutul 55, Pau Lopez, portarul lui Espanyol, a făcut un gest condamnabil. La o fază petrecută la poarta oaspeţilor, Pau Lopez l-a călcat cu sete pe Messi, care era căzut.

Ulterior, până la final, jucătorii celor două echipe s-au îmbrâncit de mai multe ori şi au fost aproape de o bătaie generală.